Teatrzyki z gminy Biłgoraj podbiły Tarnogród

2024-03-22

21 marca w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się 23. Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Na scenie w Tarnogrodzie zaprezentowało się 10 teatrzyków szkolnych i z placówek oświatowych z Biłgoraja i Tarnogrodu.

Wśród przedstawionych spektakli 5 reprezentowało szkoły podstawowe z terenu gminy Biłgoraj. Byli to laureaci gminnych Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych w Smólsku. W Tarnogrodzie wystąpiły teatrzyki szkolne z Bidaczowa Starego, Dąbrowicy, Dereźni Solskiej, Gromady i Soli.

Komisja po obejrzeniu wszystkich spektakli postanowiła wyróżnić:

Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej za przedstawienie „Andrzejki”, instr. Alicja Chołyst i Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Soli za przedstawienie „Jak to dawniej bywało”, instr. Joanna Kunicka-Jung, Jolanta Kurzyńska.

Spektakle, które najbardziej ujęły komisję i otrzymały nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk w Świdniku były dwa. Ten w wykonaniu teatrzyku ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie pt. „Pasionki”, przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Procner i ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy pt. „Sobótkowe opowieści”, prowadzony przez Annę Kiełbasa Ingridę Sokołowską i Monikę Frąk.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia w Świdniku. Jesteśmy dumni, że mamy tak utalentowaną młodzież i zaangażowanych oraz doświadczonych nauczycieli – instruktorów.

• Teatrzyki z gminy Biłgoraj podbiły Tarnogród