Zespoły z Bukowej zaśpiewały w Muzeum Wsi Lubelskiej

2023-05-29

W Muzeum Wsi Lubelskiej w niedzielę 28 maja odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbędzie się w dniach 22-25 czerwca 2023 r. w Kazimierzu Dolnym. Powiat biłgorajski reprezentowali śpiewacy z Bukowej i Obszy oraz instrumentalista Sławomir Niemiec z Aleksandrowa.

W eliminacjach w Muzeum Wsi Lubelskiej wzięło udział 56 podmiotów wykonawczych. Powiat biłgorajski reprezentowały 2 zespoły śpiewacze z gminy Biłgoraj: Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej oraz Zofia Myszak i Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Bukowej w kategorii Mistrz Uczeń, 2 zespoły śpiewacze z gminy Obsza: Męski Zespół Śpiewaczy „Zacier” i Zespół „Babiczanki” oraz solista instrumentalista Sławomir Niemiec.

Wszystkim naszym artystom gratulujemy udanych prezentacji, a na wyniki nominacji na 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym trzeba zaczekać do czwartku. Trzymamy kciuki!

• Zespoły z Bukowej zaśpiewały w Muzeum Wsi Lubelskiej