2023-05-11

W dniach 8-9 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się  Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych – Festiwal Najciekawszych Widowisk. Wzięło w nim udział 14 teatrzyków działających w szkołach i przy  instytucjach kultury.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Gminę Biłgoraj reprezentowały aż 2 teatrzyki szkolne,  ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy i Gromadzie. Były to spektakle, które zwyciężyły wcześniej w dwóch poprzednich etapach. Najlepiej zaprezentowały się zarówno na  szczeblu gminnym w XIII Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych w Smólsku i na XXII Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie.

Na Festiwalu w Świdniku wystąpili uczniowie z Gromady z widowiskiem „Zachcicus Straszliwus”, przygotowanym pod kierunkiem Małgorzaty Procner i Anny Lisiczki, oraz uczniowie SP w Dąbrowicy ze spektaklem „Słowiańskie powidoki”, przygotowanym pod kierunkiem Anny Kiełbasy, Ingridy  Sokołowskiej i Moniki Frąk.

Dziękujemy za piękną reprezentację gminy Biłgoraj w Świdniku. Składamy gratulacje dla utalentowanej młodzieży i wielki szacunek dla pracy instruktorskiej nauczycieli!

• Teatrzyki z Gromady i Dąbrowicy wystąpiły na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Świdniku