Finaliści XXII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków w Tarnogrodzie

2023-04-18

W Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych w Tarnogrodzie, który odbył się 17 kwietnia wzięło udział 13 teatrów z terenu powiatu biłgorajskiego. Teatrzyki szkolne z Gromady i Dąbrowicy zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, a spektakle z Dereźni i Hedwiżyna otrzymały wyróżnienia.

Nominacje na przegląd powiatowy otrzymało 7 szkolnych teatrów z gminy Biłgoraj. Na tarnogrodzkiej scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z Gromady, Dąbrowicy, Dereźni, Starego Bidaczowa, Smólska, Korytkowa Dużego i Hedwiżyna.

Najwyżej ocenione zostały spektakle przygotowane przez uczniów SP w Dąbrowicy i SP w Gromadzie,  które wraz z grupą teatralną Ambaras z MDK w Biłgoraju będą reprezentować nasz powiat na XXII Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Teatrzyk z Dąbrowicy pojedzie ze sztuką pt. „Słowiańskie powidoki” przygotowaną pod kierunkiem pań: Anny Kiełbasy, Ingridy Sokołowskiej i Moniki Frąk,  natomiast aktorzy z Gromady pod kierunkiem pań: Małgorzaty Procner i Anny Lisiczki przedstawią bajkę pt. „Zachcicus Straszliwus”.

Ponadto dwa inne nasze szkolne teatrzyki zostały w Tarnogrodzie wyróżnione. Wyróżnieniami może pochwalić się teatrzyk z Dereźni za bajkę „Dary czterech wróżek” przygotowaną pod kierunkiem pani Alicji Chołyst i teatrzyk z Hedwiżyna za spektakl „W Sieci” przygotowany przez panią Martę Szuper.

Jesteśmy dumni, że nasi młodzi artyści mieli okazję z sukcesami  zaprezentować się na tarnogrodzkiej scenie. Wszystkim aktorom i ich instruktorom gratulujemy udanych prezentacji, a Laureatom życzymy powodzenia w finale konkursu w Lublinie.

• Finaliści XXII Powiatowego Przeglądu Teatrzyków w Tarnogrodzie