Zespół Zorza na Międzynarodowym Dniu Teatru w Lublinie

2023-03-28

Na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Lublina dr Krzysztofa Żuka mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w  uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, która  odbyła się 27 marca w Teatrze Starym w Lublinie.

Spotkanie rozpoczęło się  koncertem muzycznym Stypendystki Marszałka i Orędziem na Międzynarodowy Dzień Teatru. Centralnym punktem programu było wręczenie nagród, medali i wyróżnień przyznanych przez Marszałka Województwa i Prezydenta Lublina oraz wręczenie „Złotej Maski” przyznanej przez Oddział ZASP w Lublinie.

Miło nam poinformować, że Nagrody Kulturalne Województwa Lubelskiego Za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu przyznano Zespołowi Zorza z Dereźni i Za ochronę dóbr kultury - Celinie Skromak Dyrektor GOK w Biłgoraju.

Nagrody w imieniu Marszałka  wręczał Bartłomiej Bałaban  Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

• Zespół Zorza na Międzynarodowym Dniu Teatru w Lublinie