Gale podsumowujące projekt dla seniorów „Zaangażowanie ma znaczenie”

2021-12-16

W dniach 13, 14 i 15 grudnia br. odbyły się uroczyste podsumowania projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”, którego realizatorem jest Fundacja Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Uroczyste gale zorganizowano w formie sześciu spotkań. W projekt bezpośrednio zaangażowanych było ok. 100 seniorów z Frampola, Aleksandrowa, Łukowej oraz z gminy Biłgoraj i Biłgoraja, którzy odbyli szkolenia, warsztaty, wizyty studyjne, oraz uczestniczyli w spotkaniach konsultacyjnych i współtworzenia kampanii społecznej. Projektowe działania i realizowane inicjatywy przyniosły seniorom wiele radości, poszerzyły ich wiedzę i świadomość, a także zaktywizowały do działania. Realizacja własnych inicjatyw była efektem tych spotkań, a na podsumowanie zorganizowano uroczystą galę. Podczas gali seniorzy i seniorki zaprezentowali na specjalnie przygotowanych stoiskach efekty swojej pracy. Najważniejsze wydarzenia utrwalono na wystawach fotografii, którym towarzyszyły opisy inicjatyw, raporty ze spotkań, czy wnioski. Bowiem ważnym elementem prezentacji było dzielenie się nie tylko sukcesami, ale też trudnościami, z których można czerpać naukę na przyszłość. 15 grudnia w Restauracji Sitarska w Biłgoraju, w gali podsumowującej projekt uczestniczyły m.in. aktywne seniorki z Korczowa i Okrągłego. Panie w ramach swojej inicjatywy zorganizowały wyjazd do Arboretum w Bolestraszycach oraz spotkanie z władzami samorządowymi Gminy Biłgoraj, Wójtem Wiesławem Różyńskim, Radnym GB Stanisławem Kubikiem, oraz Sołtysami Okrągłego i Korczowa Krystyną Różańską i Tomaszem Burym. Spotkania odbyły się w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.
  • Gale podsumowujące projekt dla seniorów „Zaangażowanie ma znaczenie”