Zespół "Jarzębina" z Bukowej wystąpił w Teatrze Polskim w Warszawie

2021-11-29

Szczególne wyróżnienie spotkało Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej, który po ogólnopolskim sukcesie odniesionym podczas Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie otrzymał nominację na „Finał-finałów”, tj. VIII Festiwal Wiejskich Teatrów ZWYKI 2021. Na zaproszenie Towarzystwa Kultury Teatralnej 4 najlepsze teatry obrzędowe z całej Polski zaprezentowały swoje spektakle w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Festiwal miał charakter dwudniowego wydarzenia, odbywającego się w dniach 27-28 listopada. Na program składał się Dzień Pracy i Dzień Wesela. W sobotę Dzień Pracy widowiskiem „U łubiarza”, wg scenariusz Marii Jargieło, rozpoczął Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej i Zespół „Narwianie” z Dobrzyniewa Dużego ze spektaklem „Len”. W niedzielę w Dzień Wesela zaprezentował się Zespół „Lipniczanie” ze spektaklem „Wesele Jaśka i Maryśki” i Zespół „Sonina” z „Weselem sonińskim”. Licznie zgromadzoną publiczność i uczestników Festiwalu ZWYKI 2021 powitali Andrzej Seweryn Dyrektor Teatru Polskiego i prof. Lech Śliwonik Prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Wydarzenie poprowadził prof. Jan Zdziarski, a Kierownictwo Artystyczne Festiwalu wraz z opieką merytoryczną zespołów obrzędowych objął prof. Edward Wojtaszek. Ukłony i podziękowania za to znaczące wyróżnienie kierujemy do Organizatorów Festiwalu ZWYKI 2021, a do warszawskiej Publiczności za niezwykle ciepłe przyjęcie spektakli.
  • Zespół "Jarzębina" z Bukowej wystąpił w Teatrze Polskim w Warszawie