Laura Rapa laureatką Turnieju Powiatowego 25. JKR „Śmiechem – żartem”

2021-11-18

12 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Śmiechem – żartem”. Wśród laureatów znalazła się Laura Rapa ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej. W konkursie zaprezentowało się 13 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe. Jury powołane przez organizatora oceniało wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Nominacja do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie otrzymali: - Laura Rapa, - Kamila Kaziród, - Feliks Kuna. Ponadto Komisja przyznała 3 wyróżnienia: - Jakub Kaziróda; - Piotr Grzywna; - Maja Kurzydło.
  • Laura Rapa laureatką Turnieju Powiatowego 25. JKR „Śmiechem – żartem”