Laureaci konkursu „Wycieczka z historią”

2021-10-06

W ramach Pikniku Historycznego w Brodziakach zorganizowano Konkurs Plastyczny dla uczniów Szkół Podstawowych pt. „Wycieczka z historią”. Celem konkursu było poznawanie historii lokalnej oraz przedstawienie jej w postaci pracy plastycznej wraz z krótkim opisem.

Zadaniem uczestników konkursu było odwiedzić miejsca związane z historią zakątków Biłgorajszczyzny (np. krzyż/kapliczka/mogiła/pomnik – może być w swojej miejscowości itd), a następnie wykonać pracę plastyczną obrazującą to miejsce (technika dowolna) oraz opisać w kilku zdaniach swoje przemyślenia, odczucia, czy zasłyszane opowieści o wybranym miejscu. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wręczono je laureatom podczas Pikniku Historycznego w Brodziakach 3 października 2021. Tam też została przygotowana wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac. Prace te będą też zaprezentowane na ekspozycji czasowej w remizie w Nadrzeczu. Na konkurs wpłynęło 20 prac z 4 szkół podstawowych z terenu gminy Biłgoraj. Komisja w składzie Irmina Ziętek i Jerzy Odrzywolski, instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju postanowili nagrodzić: I miejsce: Nela Rapa – SP w Dereźni Solskiej, Anna Sędłak – SP w Dąbrowicy, Agata Paczos – SP w Woli Dereźniańskiej, Laura Rapa – SP w Dereźni Solskiej, Milena Markowicz i Malwina Kowalska – SP w Smólsku. II miejsce: Magdalena Maria Węgrzyn – SP w Dereźni Solskiej, Natalia Micyk i Rafał Minkiewicz – SP w Smólsku III miejsce: Hanna Drób, Nina Ćwikła i Emilia Raduj – SP w Dereźni Solskiej Wyróżnienie: Amelia Litwin – SP w Dereźni Solskiej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do odwiedzenia wystawy w Nadrzeczu. Laureatom jeszcze raz składamy gratulacje!
  • Laureaci konkursu „Wycieczka z historią”