Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło z Bukowej Laureatkami 55. OFKiŚL w Kazimierzu

2021-08-30

W dniach 27-29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym odbywał się 55. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Z prestiżową II nagrodą wróciły z Kazimierza Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło, które występowały w kategorii Mistrz – Uczeń. OFKiŚL w Kazimierzu Dolnym to najważniejszy konkurs dla artystów ludowych z terenu całej Polski. W konkursie festiwalowym wzięło udział około 650 artystów ludowych z 14 województw. W tym: 26 Kapel, 27 Zespołów Śpiewaczych, 13 Instrumentalistów, 25 Solistów Śpiewaków, oraz 24 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. Prezentacjom przysłuchiwało się Jury w składzie: • prof. dr hab. JAN ADAMOWSKI – przewodniczący • mgr MARIA BALISZEWSKA • prof. dr hab. STANISŁAWA NIEBRZEGOWSKA-BARTMIŃSKA • prof. dr hab. PIOTR DAHLIG • dr JACEK JACKOWSKI • dr BOŻENA LEWANDOWSKA • REMIGIUSZ MAZUR-HANAJ • prof. dr hab. BOŻENA MUSZKALSKA • dr JANINA BIEGALSKA – sekretarz jury Oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny, Jury przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 85 tysięcy złotych. Głównym fundatorem nagród było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Lubelskiego, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny.
  • Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło z Bukowej  Laureatkami 55. OFKiŚL w Kazimierzu