Eliminacje Wojewódzkie 55. OFKiŚL w Kazimierzu

2021-06-18

13 czerwca w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Występy oceniała komisja w składzie prof. dr hab. Jan Adamowski – folklorysta, antropolog kultury, UMCS, dr Janina Biegalska – folklorysta, mgr Kornelia Sar – muzykolog, instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie i Andrzej Sar – etnomuzykolog, gł. instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny WOK w Lublinie, z-ca dyr. WOK. Po wysłuchaniu 11 uczestników z powiatu lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego i janowskiego, w tym: 3 kapele ludowe, 4 zespoły śpiewacze, 2 solistów i 2 grupy Duży – Mały oraz 26 prezentacji w eliminacjach wojewódzkich, w tym 14 zespołów śpiewaczych, 5 solistów i 7 podmiotów w kategorii Mistrz – Uczeń, najlepszych wykonawców nominowała do 55.OFKiŚL. Z powiatu biłgorajskiego na 55. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, który odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2021 r., zakwalifikowały się Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło z Bukowej w kategorii Mistrz – Uczeń, w kategorii Zespół nominację otrzymał Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV i Janina Pydo z Goraja jako Solistka. Wszystkim nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia w tym najważniejszym dla artystów ludowych konkursie.
  • Eliminacje Wojewódzkie 55. OFKiŚL w Kazimierzu