Zaszczytne wyróżnienie dla teatrzyku szkolnego ze Smólska

2021-06-18

18 czerwca ukazały się wyniki 43. Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi” – Ogólnopolska Edycja Online 2021. Wyróżnienie otrzymał Teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Smólsku. Po gminnych Konfrontacjach Teatralnych, zorganizowanych w tym roku po raz pierwszy w formie online, nagrodzone spektakle zostały zgłoszone na przegląd ogólnopolski „Tropem Jasia i Małgosi” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy i Centrum Kulturalne w Przemyślu. W konkursie wzięło udział 18 dziecięcych spektakli teatralnych z całej Polski, w tym teatrzyki szkolne z naszej gminy ze SP w Smólsku, Korytkowie Dużym, Woli Dereźniańskiej i Starym Bidaczowie. Jury powołane przez organizatora przyznało nagrody i wyróżnienia najlepszym zespołom teatralnym. Teatrzyk szkolny ze Smólska za spektakl „Spotkanie z Brzechwą”, przygotowany pod kierunkiem Iwony Paluch, Katarzyny Odrzywolskiej i Haliny Maciochy otrzymał wyróżnienie i nagrodę finansową. Wszystkie teatrzyki otrzymają również pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie Najserdeczniejsze gratulacje!
  • Zaszczytne wyróżnienie dla teatrzyku szkolnego ze Smólska