XI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne 2021 On-Line

2021-05-31

Spektakle teatralne stanowią nie tylko wspaniałą rozrywkę ale otwierają też nowe możliwości. Przełamują lęki, budują poczucie własnej osobowości, kształtują i pielęgnują poprawną mowę oraz rozwijają wrażliwość, wyobraźnię i intelekt XI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne 2021 zorganizowane zostały w tym roku w formule on-line. Konkurs też wyjątkowo ogłoszony został wyłącznie dla przedszkolaków i uczniów klas najmłodszych, które najwcześniej rozpoczęły zajęcia stacjonarne. Do 12 maja b.r. spływały nagrania filmowe teatrzyków szkolnych z terenu Gminy Biłgoraj. W konfrontacjach on- line wzięło udział 10 teatrzyków ze Szkół Podstawowych: w Bukowej, Starym Bidaczowie, Dąbrowicy, Dereźni Solskiej, Gromadzie, Hedwiżynie, Korczowie, Korytkowie Dużym, Smólsku i Woli Dereźniańskiej. Nagrania oceniała Komisja w składzie Maryla Olejko, Kierownik Artystyczny Biłgorajskiego Centrum Kultury i Lidia Grabowska, Instruktor ds. animacji czasu wolnego w BCK. W dniu 17 maja 2021 r. Komisja po obejrzeniu wszystkich spektakli przyznała nagrody: I miejsce – Teatrzyk ze SP w Smólsku za spektakl „Spotkanie z Brzechwą” II miejsce ex aequo – Teatrzyk ze SP w Korytkowie Dużym za sztukę „Zakazany owoc i Teatrzyk ze SP w Woli Dereźniańskiej za przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” III miejsce ex aequo – Teatrzyk ze SP w Starym Bidaczowie za spektakl „Czerwony Kapturek” i Teatrzyk ze SP w Dereźni Solskiej „O rybaku i złotej rybce” wyróżnienia za scenografię i kostiumy: Teatrzyk ze SP w Dąbrowicy za przedstawienie „Daj rękę wiosenko” Teatrzyk ze SP w Korczowie za spektakl „Cztery pory roku” nagrody za wyróżniające kreacje aktorskie: Julia Sawa ze SP w Starym Bidaczowie – Wilk w spektaklu „Czerwony Kapturek Nela Rapa ze SP w Dereźni Solskiej – Żona rybaka w bajce „O rybaku i złotej rybce” Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody finansowe dla wszystkich uczestniczących w konkursie teatrzyków oraz nagrody rzeczowe dla wyróżnionych aktorek będą do odebrania w GOK w Biłgoraju od środy 19 maja 2021 r. Nagrania filmowe nagrodzonych spektakli (znacząca była tu jakość nagrania) zostały przesłane na 43. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn. „Tropem Jasia i Małgosi” - OGÓLNOPOLSKA EDYCJA ONLINE 2021 – organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Birczy i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.
  • XI Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne 2021 On-Line