Twórcy z Gminy Biłgoraj laureatami etapu powiatowego konkursu wielkanocnego

2021-03-10

8 marca 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się rozstrzygnięcie etapu powiatowego II Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną organizowanego przez Beatę Mazurek Poseł do Parlamentu Europejskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Wśród Laureatów są mieszkanki naszej gminy.

Komisja w składzie: Maria Gałka - etatowy członek Zarządu Powiatu w Biłgoraju, Dorota Skakuj reprezentująca Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, Katarzyna Kobel z biura ds. Komunikacji Medialnej, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz Anna Wachowicz z Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju po obejrzeniu wszystkich prac wybrała te najpiękniejsze, które otrzymają nagrody w etapie powiatowym konkursu. I Nagrodę w kategorii dorosłych na tradycyjną palmę wielkanocną zdobyły ex aequo mieszkanki Gminy Biłgoraj: Katarzyna Zygmunt z Korytkowa Dużego i Agnieszka Tutka z Soli. Pani Katarzyna Zygmunt otrzymała również I nagrodę w kategorii pisanka tradycyjna. Również I nagrodę w kategorii pisanki tradycyjne - praca indywidualna uczestników do lat 15 zdobyła Julia Wasąg z Ciosmów, uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Tym samym wszystkie prace z Gminy Biłgoraj zostały uhonorowane najwyższymi lokatami. Gratulacje dla naszych twórców! Wszystkie palmy i pisanki jakie trafiły z gmin do starostwa powiatowego zostały przekazane do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, gdzie zostaną poddane ocenie w finale wojewódzkim konkursu.

•  Twórcy z Gminy Biłgoraj laureatami etapu powiatowego konkursu wielkanocnego