Chóry Ziemi Biłgorajskiej koncertowały w Korytkowie Dużym

2024-03-17

Jak co roku w piątą niedzielę Wielkiego Postu, chóry działające na terenie Ziemi Biłgorajskiej spotkały sie na Koncercie Pieśni Pasyjnych i Pokutnych w Korytkowie Dużym.

Wielki Post to czas pokuty i zadumy, przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych. Jest to także okres, gdzie śpiewa się pieśni pasyjne i pokutne.

17 marca 2024 roku mury Kościoła pw. MBB w Korytkowie Dużym wypełniła muzyka w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej. W koncercie wzięło udział sześć chórów: Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo" pod dyrekcją Pawła Stelmacha, Chór "Noster" parafii pw. Św. Bartłomieja w Goraju pod dyrekcja Diany Adamskiej, Chór "Cordis" parafii pw. WNMP i Św. Trójcy w Biłgoraju pod dyrekcją Józefa Wajraka, Chór Kameralny parafii pw. Św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego, Chór "Cantate Deo" parafii pw. Św. M. Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcja Ireneusza Pietrzniaka oraz gospodarze Chór parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego. Kazdy chór wykonał po trzy utwory, a na zakończenie chóry wspólnie wykonały utwór Świętość Krzyża rozpamiętuj.

Swoją obecnością na koncercie zaszczycili pełniący funkcję Wójta Gminy Biłgoraj Wojciech Dziduch wraz z żoną oraz Poseł na Sejm RP Wiesław Różyński wraz z żoną Anną.

Organizatorami koncertu byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie Dużym, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Parafia pw. MBB w Korytkowie Dużym  oraz Chór parafii pw. MBB w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

• Chóry Ziemi Biłgorajskiej koncertowały w Korytkowie Dużym