Laureaci Eliminacji Powiatowych 57. OFKiŚL w Obszy

2023-05-04

W niedzielę 30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły się Eliminacje Powiatowe 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Najlepsi okazali się śpiewacy z Bukowej i Obszy.

Gminę Biłgoraj reprezentowały 3 zespoły śpiewacze: Zespół „Zorza” z Dereźni, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej i Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Bukowej.

Komisja w składzie  prof. Jan Adamowski, dr Tomasz Rokosz i Piotr Czyryk po wysłuchaniu wszystkich prezentacji z powiatu biłgorajskiego do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowała 4 zespoły. Wśród najlepszych znaleźli się: Zofia Myszak i Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Bukowej  w kategorii Mistrz Uczeń, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej,  Zespół Śpiewaczy „Babiczanki” i Męski Zespół Śpiewaczy „Zacier” z Obszy.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas Eliminacji Wojewódzkich, które odbędą się 28 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

• Laureaci Eliminacji Powiatowych 57. OFKiŚL w Obszy