XV Lato na Żurawinowym Szlaku w Ciosmach

2022-08-16

Już po raz XV miłośnicy wycieczek rowerowych wybrali się na Rajd Żurawinowym Szlakiem. Trasa rajdu prowadziła z Biłgoraja do Ciosmów, na plac przy Szkole Podstawowej, gdzie celem podróży był Piknik Rodzinny organizowany ph. „XV Lato na Żurawinowym Szlaku”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 31 lipca. W programie pikniku wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ciosmach i Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej z towarzyszeniem muzyków z Kapeli Wygibusy z Biłgoraja, zagrała Zwierzyniecka Kapela Ludowa i Kapela Bidaczuchy, a dla poprawy humoru z autorskim programem zaprezentował się Kabaret Fifa Rafa. Wieczorem do tańca zagrał zespół 4Heven z Zamościa. Ponadto organizatorzy zapewnili wiele atrakcji towarzyszących. Atrakcyjne animacje dla młodszych i starszych dzieci poprowadziła Grupa Familijka. Dzieciom zapewniono też bezpłatny dmuchany park zabaw. Ponadto w tle odbywały się także zabawy fantowe i konkursy z nagrodami. Nie zabrakło też stoisk kulinarnych z regionalnymi przysmakami, na których prym wiodły oczywiście te na bazie żurawiny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach i Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju przy wsparciu finansowym Wójta Gminy Biłgoraj w ramach otwartego konkursu ofert oraz Sponsorów: BEST CARGO, TRANS TRAK, ADMET, CUKIERNIAA OBSZYŃSCY, LOTOS BIŁGORAJ.
  • XV Lato na Żurawinowym Szlaku w Ciosmach