Nagrodzeni na Wątkach Folkloru

2022-11-28

W Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie odbył się 20. Międzywojewódzki Przegląd Grup Obrzędowych. Wydarzenie zorganizowano w niedzielę 27 listopada. Wzięły w nim udział zespoły obrzędowe z woj. podkarpackiego i lubelskiego.

Nasze województwo reprezentowały 3 zespoły, wszystkie  z gminy Biłgoraj. Zespół „Czeremcha” z Gromady wystąpił z widowiskiem „Kiszenie kapusty”, Zespół „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego zaprezentował „Proszenie na wesele” , a Zespół „Zorza’ z Dereźni wystawił sztukę pt. „Lanie wosku u kowalki”.

Nasi artyści i tym razem spisali się doskonale, wracając z przeglądu w Starym Dzikowie z nagrodami. Dwie równorzędne drugie nagrody przypadły w udziale Zespołowi „Zorza” z Dereźni i Zespołowi „Czeremcha” z Gromady, natomiast  w pełni zasłużone wyróżnienie otrzymał Zespół „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego. Gratulacje dla wszystkich artystów!

• Nagrodzeni na Wątkach Folkloru