Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na festiwalu w Kielcach

2022-06-28

W dniach 25-26 czerwca 2022r. w Kielcach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kultury Ludowej "Jawor u żródeł kultury 2022" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Organizatorem Festiwalu było Polskie Radio Kielce. Koncert galowy odbył się w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie zjechali laureaci regionalnych odsłon festiwalu z całej Polski, które organizowały lokalne rozgłośnie radiowe.

Polskie Radio Lublin i tym samym woj. lubelskie reprezentowali: Maja Bielak z Łukowej, garncarz Cezary Gajewski oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Do konkursu przystąpiło 14 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia, a o nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego walczyło 39 finalistów konkursów regionalnych. Dla Zespołu z Bukowej była to możliwosć wymiany doświadczeń oraz poznania artystów i ich dorobków z całej Polski.

• Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na festiwalu w Kielcach