Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na festiwalu Jawor - u źródeł kultury 2022

2022-05-04

2 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej został zorganizowany przez Polskie Radio Lublin po raz pierwszy Festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny Jawor - u źródeł kultury 2022.

W Festiwalu wzięli udział artyści ludowi z woj. lubelskiego soliści, zespoły śpiewacze oraz rękodzielnicy. Uczestników zgłaszały instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe działające w sferze kultury do 22 kwietnia. Na podstawie zgłoszeń organizator dokonał wyboru finalistów, którzy wystąpili 2 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Gminę Biłgoraj reprezentowali panowie z Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej w kategorii: zespoły lub kapele ludowe. Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonawców wyłoniło laureatów pierwszej edycji festiwalu. Miło nam poinformować, że panowie z Bukowej zajęli pierwsze miejsce i tym samym będą reprezentować woj. lubelskie na festiwalu Jawor - u źródeł kultury 2022 w Kielcach w dniach 25-26 czerwca 2022r. Laureaci nagrają również po dwa utwory w studiu Radia Lublin do płyty promującej festiwal.

Gratulujemy i cieszymy się bardzo z kolejnego sukcesu zespołu oraz trzymamy kciuki za występ w Kielcach.

• Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na festiwalu Jawor - u źródeł kultury 2022