Zespół Śpiewaczy ,,Moje Nadrzecze” z Nadrzecza

Zespół powstał w 2008 r. Jest jednym z najbarwniejszych zespołów gminnych i to nie tylko pod względem stroju, lecz pod względem pomysłowych kreacji scenicznych, które są udziałem zespołu.

Skład zespołu jest liczny i wielopokoleniowy, obejmuje całe rodziny – od wnuków po dziadków. Zespół potrafi z należytym sobie humorem i zdolnościami teatralnymi przygotować spektakl, zaaranżować utwór muzyczny czy wyrecytować wiersze. Dotychczas nadrzeczańskie ,,Sędłaki” mogliśmy oglądać w ,,Jasełkach” nagrodzonych na Ogólnopolskim Sejmiku Teatru Wsi Polskiej w Tarnogrodzie, podczas realizacji projektu integrującego pokolenia ,,Wieczory przy kominku” oraz razem ze Stowarzyszeniem ,,Moje Nadrzecze” podczas organizacji ,,Dni Nadrzecza”. Ponadto zespół zawsze ubarwia wszelkiego rodzaju gminne imprezy kulturalne i przeglądy. Swoje oryginalne i piękne stroje członkowie zespołu opracowali i samodzielnie uszyli. Na swoim koncie mają dwie prestiżowe Nagrody im. Ireny Potockiej zdobyte na Jesiennych Biesiadach Kulturalnych (w 2012 i 2015 r.) oraz I nagrodę i wyróżnienie na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Hedwiżynie. Skład zespołu wciąż ewaluuje, ale swój wkład mają: Ryszard Mazurek – kierownik zespołu, Bożena Birut, Jan Birut, Katarzyna Przybylak, Jacek Przybylak, Daniel Birut, Dawid Birut, Patryk Birut, Iwona Bednarz, Zbigniew Bednarz, Karol Bednarz, Adrianna Bednarz, Daniel Bednarz, Beata Garbacz, Mateusz Garbacz, Stanisław Garbacz, Wiesław Garbacz, Katarzyna Gilas, Kinga Gozdecka, Patrycja Gozdecka, Martyna Gozdecka, Bernardyna Kobel, Jakub Koszarny, Mariola Koszarny, Sławomir Koszarny, Zenon Łój, Barbara Morzydusza, Bogumiła Mazurek, Magdalena Mazurek, Marta Miazga, Kamila Osuch, Janina Skiba, Elżbieta Więcław, Wojciech Więcław oraz Maciej Więcław. Instruktorem zespołu z Nadrzecza jest pan Jarosław Oleszczak.

• Zespół Śpiewaczy ,,Moje Nadrzecze” z Nadrzecza