Kiermasz charytatywny dla Szymonka

2024-03-25

W piątkowe popołudnie i sobotę (22 i 23 marca 2024 r.) odbył się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Biłgoraj.

Wielkanocne palmy, pisanki i stroiki trafiły do Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju jako prace na coroczny Konkurs Wielkanocny. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czwartek 21 marca. Najpiękniejsze prace nagrodzono, a wszystkie, tak jak w poprzednich latach trafiły na kiermasz. Za dowolny datek serca można było nabyć wybraną ozdobę wielkanocną.

Kiermasz zorganizowano przy Sklepie Palinka na ul. Zamojskiej w Biłgoraju, za co bardzo dziękujemy Państwu Elżbiecie i Krzysztofowi Palinkom, a poprowadził go Andrzej Roszkowski.

Dziękujemy również wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy wspólnie przygotowali te przepiękne ozdoby wielkanocne, oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wzięli udział w akcji na rzecz Szymonka Małka z Korczowa.

Rekordową sumę uzyskał zajączek z sianka, wykonany przez Jakuba Słowika, ucznia kl. III Szkoły Podstawowej im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Bukowej, za którego zauroczona nim Pani przekazała kwotę 100 zł. Oczywiście serdecznie dziękujemy za każde wsparcie.

Zebrana kwota przeznaczona na leczenie Szymonka została przekazana rodzicom chłopca.

• Kiermasz charytatywny dla Szymonka