Nominacje na Eliminacje Wojewódzkie 55. OFKiŚL

2021-05-31

Eliminacje Powiatowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy zakończyły się sukcesem Cecylii Zygmunt i Milenki Jargieło z Bukowej. 8 maja odbyły się eliminacje dla powiatu biłgorajskiego do Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej. W konkursie wzięło udział 12 podmiotów wykonawczych z 5 biłgorajskich gmin. Prezentowali się w trzech kategoriach wykonawczych: zespoły śpiewacze, soliści i Duży – Mały. Występom przysłuchiwała się Komisja w składzie: prof. Jan Adamowski i Andrzej Sar Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. W konkursie zaprezentowali się śpiewacy z gminy Aleksandrów, Księżpol, Łukowa, Obsza i Biłgoraj. Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju reprezentowali: Zespół „Zorza” z Dereźni, Solistka Bożena Rożańska z Dereźni Solskiej i w kategorii Duży – Mały Cecylia Zygmunt z Milenką Jargieło z Bukowej. To właśnie Milenka z panią Cecylią podbiły serca Jurorów i otrzymały nominację do etapu wojewódzkiego 55. OFKiŚL w Kazimierzu, które odbędą się w MWL w Lublinie. W kategorii Solista zwyciężyła Agnieszka Łukasik z GOK w Księżpolu, a w kategorii Zespół nominację otrzymał Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pani Cecylii i Milence będziemy kibicować w kolejnym etapie tego najważniejszego dla artystów ludowych konkursu.
  •  Nominacje na Eliminacje Wojewódzkie 55. OFKiŚL