Nela Rapa laureatką VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

2021-02-02

Sukcesem młodziutkiej solistki zakończył się 6. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej, który w tym roku przyjął formę online. Tegoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zgromadziła ponad 320 zgłoszeń. Laureatką III nagrody została Nela Rapa z Dereźni Zagrody.

Organizatorami Festiwalu są: Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeprowadzany jest w 2 kategoriach: wykonawcy-amatorzy i wykonawcy uczący się w szkołach artystycznych państwowych lub prywatnych. W Festiwalu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i osoby dorosłe; soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, orkiestry, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby indywidualne. W niedzielę, 31 stycznia 2021 r., w Klasztorze OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej odbyło się ogłoszenie wyników oraz Msza Święta kończąca tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal. Zaprezentowano także laureatów tegorocznego festiwalu w formie koncertu online. W kategorii dzieci najmłodszych, w wieku 6 - 9 lat, III Nagrodę wyśpiewała Nela Rapa uczennica Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej. Nela wykonała „Kołysankę dla Dzieciątka”, a pracowała pod kierunkiem pani Alicji Chołyst. Najserdeczniejsze gratulacje dla młodziutkiej artystki.

• Nela Rapa laureatką VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek