XIII Solskie Kolędowanie

2020-01-26

Już po raz trzynasty w remizie OSP w Soli spotkali się okoliczni mieszkańcy gminy Biłgoraj na Solskim Kolędowaniu. Wydarzenie skierowane było głównie do dzieci i młodzieży, a organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sól i Kolonia Sól „Więź”,  Zespół „Więź” z Soli i Ochotnicza Straż Pożarna w Soli.

Solskie Kolędowanie poprowadził i gości powitał Jacek Haraf. W wydarzeniu uczestniczyli: Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj, ks. Kanonik Krzysztof Jankowski Proboszcz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Soli, Jan Małysza Radny Powiatu Biłgorajskiego, Jan Lisiecki Prezes Stowarzyszenia „Więź”, Ireneusz Gnojek Radny Gminy Biłgoraj, Wiesław Niemiec Sołtys Wsi Sól, Zofia Nizio Dyrektor Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli i Celina Skromak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

Zgodnie z piękną tradycją solskich spotkań niedzielne wydarzenie kolędowaniem z akordeonem rozpoczął ks. Krzysztof Jankowski. W koncercie kolędowym zaprezentował się również Zespół „Więź”. Natomiast w  prezentacjach konkursowych wzięło udział 15 uczestników w trzech kategoriach: najmłodsi do lat 7, wykonawcy w wieku 8 – 12 lat i zespoły. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Zofia Nizio, Maria Cieślak i Stanisław Szuper.

W kategorii uczestników najmłodszych I nagrodę pastorałką „Od serca do ucha” wyśpiewała Kinga Ładosz, II nagroda za „Jakieś światło nad Betlejem” przypadła Aleksandrze Klucha, a III nagrodę za kolędę „Wśród nocnej ciszy” otrzymała Karolina Ciurysek. W kategorii dzieci starszych I nagroda powędrowała do Julii Grochowicz za pastorałkę „Mroźna cisza”, II nagrodę kolędą „Cicha noc” wyśpiewał Filip Bednarz, natomiast laureatem III nagrody został Sebastian Omiotek za „Hej, hej, lilija”. Wyróżnienie specjalne za pastorałkę „Uciekali” otrzymała Klaudia Rekiel, natomiast dwa kolejne wyróżnienia przypadły w udziale Zuzannie Ładosz za „Sianko na stół” i Hannie Adamek za „Skrzypi wóz”. W kategorii zespoły I nagrodę pastorałką „Od serca do ucha” wyśpiewały Lena Czyżo i Zuzanna Kołpa, II nagroda przypadła siostrom Kuranty - Patrycji, Gabrieli i Katarzynie za „Nie płacz Jezu”, a III nagroda powędrowała do rodzeństwa Vivien i Beniamina Harasim za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów i stosowne dyplomy za udział w konkursie.  Dla dzieci, które nie wzięły udziału w konkursie kolęd organizatorzy przygotowali dodatkowe konkursy z nagrodami, żeby każde dziecko ze spotkania wyszło z upominkiem. Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali poczęstunek i potańcówkę dla chętnych.

• XIII Solskie Kolędowanie