Basia Piestrzeniewicz laureatką konkursu recytatorskiego

2019-05-18

W sobotę 18 maja w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się etap powiatowy 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem recytatorskich zmagań uczniów szkół podstawowych jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W Małym Konkursie Recytatorskim prezentują się uczniowie klas I – VI szkół podstawowych. W etapie powiatowym konkursu występują laureaci eliminacji gminnych. Komisja ocenia dobór repertuaru, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gminę Biłgoraj reprezentowali Ilona Jaskowska, uczennica kl. VI, SP w Dereźni, Wiktor Sokołowski, uczeń kl. V, SP w Gromadzie i Barbara Piestrzeniewicz, uczennica kl. V, SP w Starym Bidaczowie. Miło nam poinformować, że do Finału Wojewódzkiego MKR zakwalifikowano Barbarę Piestrzeniewicz, która recytowała wiersz własnego autorstwa, a Ilona Jaskowska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie dziewczynkom, a za Basię będziemy trzymać kciuki podczas występu w Lublinie.

• Basia Piestrzeniewicz laureatką konkursu recytatorskiego