Wyróżnienia na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie

2019-05-14

Najlepsze szkolne grupy teatralne wyłonione podczas Powiatowych Przeglądów Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych zaprezentowały się podczas Przeglądu Finałowego XX Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie.

Festiwal zorganizowano w dniach 13 – 14 maja 2019 r. Powiat biłgorajski reprezentowały wyłącznie teatrzyki z gminy Biłgoraj. W kategorii teatrów dziecięcych zaprezentował się teatrzyk ze SP w Dąbrowicy, ze SP w Dereźni Solskiej, SP w Korytkowie Dużym i SP w Smólsku. W kategorii teatrów młodzieżowych wystąpił teatrzyk szkolny z Gromady.

Rada Konsultacyjna Festiwalu po obejrzeniu 22 dziecięcych i 10 młodzieżowych widowisk teatralnych przyznała nagrody oraz wyróżnienia w obydwu kategoriach.

W kategorii teatrów dziecięcych wyróżnienie otrzymał Teatr ze SP w Korytkowie Dużym za umiejętność prowadzenia dialogów i wydobycie metaforycznej poetyki w spektaklu „Nic Dzika Mrówka, Adam i Ewa” w reżyserii Julii Adamek.

W kategorii teatrów młodzieżowych wyróżniono Teatr ze SP w Gromadzie za wydobycie subtelnych odcieni młodzieńczych uczuć ukazanych w kontekście staropolskiego utworu ks. J. Kitowicza „Opis obyczajów” w spektaklu „Akademija” w reż. Małgorzaty Procner.

Ponadto indywidualne wyróżnienia aktorskie otrzymali Samuel Bartosiński za rolę Narratora i Laura Rapa za rolę Kopciuszka w spektaklu "Kopciuszek" w reż. Alicji Chołyst,  Teatru SP w Dereźni Solskiej.

Najserdeczniejsze gratulacje!!!

• Wyróżnienia na Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie