XXII Inauguracja sezonu artystycznego w Fundacji Kresy 2000

2019-05-03

Zgodnie z tradycją, tak jak w poprzednich latach, w dniu 3 maja w Fundacji Kresy 2000 Domu Służebnego Polskiej Sztuce Słowa Muzyki i Obrazu w Nadrzeczu odbyło się otwarcie sezonu artystycznego.

Inauguracji sezonu w Nadrzeczu od zawsze towarzyszą wystawy malarstwa, koncerty i spektakle teatralne. Tradycyjnie też każdego roku w Nadrzeczu występuje Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, który jest wizytówką kultury ludowej Ziemi Biłgorajskiej.

Podczas inauguracji można było obejrzeć wystawę - rysunek i malarstwo z lat 1951 - 2019 „Silva Pikturarum Stefana Szmidta” - czyli „Las obrazów Stefana Szmidta” oraz wystawę fotografii przyrodniczej „Motyle skrzydła” Pawła Borkowskiego. Zorganizowano także koncert „Bukiet Polski” z najpiękniejszymi utworami polskich kompozytorów, czyli Chopina, Moniuszko, Karłowicza i Noskowskiego, w wykonaniu Katarzyny Guran sopran i Joanny Błażej - Łukasik – fortepian. Podsumowaniem wieczoru była promocja albumu jubileuszowego Fundacji Kresy 2000 za lata 1997 – 2017 „Silva Rerum Domu Służebnego Polskiej Sztuce…”.

• XXII Inauguracja sezonu artystycznego w Fundacji Kresy 2000