Teatrzyki z gminy Biłgoraj podbiły Tarnogród

2019-03-19

W dniach 18 – 19 marca 2019 r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbywał się XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Teatrzyki z gminy Biłgoraj podbiły tarnogrodzką scenę.

Na tarnogrodzki przegląd teatralny zakwalifikowało się 14 teatrzyków z terenu powiatu biłgorajskiego. W przeglądzie wzięły udział grupy teatralne przedszkolaków, teatrzyki ze szkół podstawowych oraz formacje działające przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury i Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Gminę Biłgoraj reprezentowały teatrzyki szkolne ze Szkoły Podstawowej w Gromadzie, Korytkowie Dużym, Dąbrowicy, Smólsku i Dereźni Solskiej, laureaci Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych w Smólsku. Z radością informujemy, że wszystkie nasze grupy teatralne (5) otrzymały nominacje na Wojewódzki Festiwal Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Były to też jedyne zespoły, które odniosły sukces w Tarnogrodzie. Najserdeczniejsze gratulacje dla wszystkich aktorów i opiekunów grup teatralnych!

• Teatrzyki z gminy Biłgoraj podbiły Tarnogród