Zespół "Jarzębina" z Bukowej nagrodzony przez Marszałka Województwa Lubelskiego

2018-09-19

W dniach 19 – 20 września  w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. O polskiej kulturze, stawianych jej wyzwaniach, własnych doświadczeniach i przemyśleniach  dyskutowali naukowcy, publicyści, artyści i działacze kultury.  Na program kongresu złożyły się prelekcje, panele dyskusyjne, koncerty.

Na kongres kultury mieszkańców Lubelszczyzny zaprosili Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk oraz Centrum Spotkania Kultur i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

W ramach kongresu kultury odbyła się również uroczysta Gala Kultury, podczas której działacze kultury z terenu województwa lubelskiego zostali uhonorowani  medalami Zasłużony dla Województwa Lubelskiego. Odznaczenia wręczali Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego,  Arkadiusz Bratkowski Członek Zarządu Województwa Lubelskiego i Anna Augustyniak Sekretarz Województwa Lubelskiego.

Najwyższe odznaczenie, Odznakę Honorową  Zasłużony dla Województwa Lubelskiego, otrzymał zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej. Nagrodę z rąk marszałka odebrali Maria Jargieło kierownik zespołu, Zofia Myszak i Tadeusz Małysza.

Ponadto Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego uhonorowani zostali Chór Dziecięcy „Harmonia” z Łukowej i Chór Ziemi Biłgorajskiej „Echo” , a Dyplomy Zasłużony dla Województwa Lubelskiego otrzymali Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z MDK w Biłgoraju i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Symfoniczna im. Namysłowskiego oraz kapele podwórkowe działające na terenie naszego województwa.

• Zespół "Jarzębina" z Bukowej nagrodzony przez Marszałka Województwa Lubelskiego