"Rudzianeczki" z Woli Dereżniańskiej zaśpiewały w Muzeum Wsi Lubelskiej

2018-05-27

W niedzielę, 27 maja 2018 r., w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Przeglądu  Kapel i Śpiewaków Ludowych. Od godziny 10:00, przy dworze z Żyrzyna występowały zespoły z powiatu lubartowskiego, lubelskiego i opolskiego.

W południe rozpoczęły się Eliminacje Wojewódzkie 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, podczas których wystąpili laureaci przeglądów powiatowych i międzypowiatowych.

Powiat biłgorajski reprezentowali wyłącznie młodzi śpiewacy: z gminy Biłgoraj wystąpił Zespół „Rudzianeczki” ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej z Krystyną Wójcik, Grupa Chłopięca ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu (gmina Obsza) i Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy z Goraja.

W wyniku Wojewódzkiego Przeglądu najlepsze kapele, zespoły śpiewacze i soliści zostali zakwalifikowani na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu do konkursu lub do udziału w koncertach towarzyszących. Niestety żadnemu z biłgorajskich zespołów w tym roku się to nie udało. Dla naszej młodzieży był to i tak nie zapomniany wyjazd i ogromne wyróżnienie występować wśród najlepszych zespołów z całego województwa. Mieli niepowtarzalną okazję posłuchania pięknych tradycyjnych pieśni oraz muzyki regionu lubelskiego, a także poczucia klimatu dawnych, nieznanych dzieciom czasów podczas zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej.

• "Rudzianeczki" z Woli Dereżniańskiej zaśpiewały w Muzeum Wsi Lubelskiej