Zespół KGW z Dąbrowicy i "Stok" z Hedwiżyna zaprezentowały się w Narolu

2018-05-20

20 maja 2018 r. w Narolu odbył się Regionalny Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Celem przeglądu jest popularyzacja folkloru muzycznego zespołów i kapel, konfrontacja poziomu i możliwości artystycznych wykonawców oraz pielęgnowanie tradycji i przekazywanie jej wzorów dzieciom i młodzieży.

W przeglądzie w Narolu wzięło udział  11 zespołów i kapel z woj. podkarpackiego i lubelskiego.  Wśród nich wystąpiły dwa zespoły śpiewacze z Gminy Biłgoraj - Zespół KGW z Dąbrowicy i „Stok” z Hedwiżyna, prezentując folklor ziemi biłgorajskiej. Obydwa nasze zespoły wróciły z Narola z wyróżnieniami.

Organizatorem przeglądu jest Starosta Lubaczowski, Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Gminny Ośrodek Kultury w Narolu.

• Zespół KGW z Dąbrowicy i "Stok" z Hedwiżyna zaprezentowały się w Narolu