Inauguracja sezonu artystycznego w Nadrzeczu

2018-05-03

Tradycyjnie 3 maja, Fundacja Kresy 2000 w Nadrzeczu zainaugurowała kolejny - XXI już, sezon artystyczny w Domu Służebnym Polskiej Sztuce Słowa Muzyki i Obrazu.

Rozpoczęcie sezonu artystycznego w Nadrzeczu na trwałe wpisało się do kalendarza wydarzeń w regionie. Co roku na gości Fundacji Kresy 2000 czeka wiele atrakcji - wystawy, koncerty i spektakle. W czwartkowe popołudnie, miłośników słowa, muzyki i obrazu powitali gospodarze Alicja i Stefan Szmidtowie, którym towarzyszył Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania pieśni "Biłgorajska Ty ziemico, Ziemio ukochana..."

Na inauguracyjne wydarzenie złożył się wernisaż wystawy malarstwa Artur Kolba pt. „Strefa odlotu”, występ Trio Bethovenowskiego oraz spektakl Teatru Enigmatic z KUL w Lublin "Wariacje dell'arte", na podstawie „Parad” Jana Potockiego pod opieką artystyczną Alicji Jachiewicz.

• Inauguracja sezonu artystycznego w Nadrzeczu