Rudzianeczki wyśpiewały nominację na eliminacje wojewódzkie

2018-04-29

29 kwietnia b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy odbyły sie Eliminacje Powiatowe 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. W konkursie wystąpiło 5 zespołów śpiewaczych, w tym 2 dziecięce zespoły w kategorii Duży Mały: Zespół "Rudzianeczki" ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej z Mistrzynią Krystyną Wójcik z Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej i Grupa  chłopięca ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu.  W kategorii dorosłych wystąpili: Zespół "Aleksandrowiacy" z gminy Aleksandrów, "Zamszanki" z Zamchu i Koło Seniora z Woli Obszańskiej. Komisja w składzie prof. Jan Adamowski, dr Janina Biegalska i mgr Andrzej Sar po wysłuchaniu wszystkich prezentacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja w Muzeum Wsi Lubelskiej, zakwalifikowała Zespół "Rudzianeczki" z Woli Dereźniańskiej, Grupę Chłopięcą z Olchowca i zespół "Zamszanki". Bardzo się cieszymy z sukcesu dziewczynek z gminy Biłgoraj i będziemy za nie trzymać kciuki w Lublinie, a wszystkim reprezentantom naszego powiatu serdecznie gratulujemy.

• Rudzianeczki wyśpiewały nominację na eliminacje wojewódzkie