2018-03-23
23 marca został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny na najpiękniejsze palmy i pisanki wykonane przez uczniów gminnych szkół. W konkursie wzięło udział 183 uczestników ze wszystkich szkół z terenu gminy Biłgoraj.
Komisja konkursowa w składzie Dorota Skakuj, Dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i Zofia Nizio, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli, po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła nagrodzić następujących wykonawców.
W kategorii I (przedszkola, szkoły podstawowe kl. I – III):
I miejsce:
Iga Szymczak, kl. I, S P w Woli Dereźniańskiej
Agata Okoń, kl. II, S P w Smólsku
II miejsce:
Zuzanna Wasag, przedszkole, Ciosmy
Damian Rapa, kl. III, S P w Gromadzie
Julia Surma, SP w Gromadzie
III miejsce:
Adam Dzido, przedszkole, Wola Dereźniańska
Lena Czyżo, kl. II, S P w Soli
Emilia Grabias, kl. III, SP w Korczowie
Łucja Obszańska, przedszkole, Dąbrowica
Julia Król, przedszkole, Dąbrowica
Julita Karolak, kl. 0, SP w Dereźni
Aleksandra Niemiec, przedszkole, Dereźnia
Hanna Myszak, kl.0, SP w Bukowej
Gabriela Jargieło, kl. III, SP w Bukowej
Maja Zakrzewska, kl. I, SP w Bukowej
Karolina Pankowicz, kl. 0, SP w Gromadzie
Wyróżnienie:
Adrian Furgała, kl. I, SP w Woli Dereźniańskiej
Bartosz Hucik, kl. II, SP w Hedwiżynie
Martyna Grabias, kl. III, SP w Soli
Alicja Mierzwa, przedszkole w Soli
Kamila Kołodziej, kl. III, SP w Korczowie
Natalia Jagucak, przedszkole, Dąbrowica
Alicja Socha, kl. I, SP w Dąbrowicy
Weronika Szewc, kl. II, SP w Dąbrowicy
Zuzanna Bielak, kl. I, SP w Dąbrowicy
Natalia Bździuch, kl. I, SP w Dereźni
Martyna i Karol Solak, kl. I, SP w Smólsku
Karolina Kowal, kl. II, SP w Smólsku
Kacper Zwolak, kl. 0, SP w Gromadzie
W kategorii II (szkoły podstawowe kl. IV – VII i gimnazjum):
I miejsce:
Natalia Tutka, kl. V, SP w Soli
Milena Pawlos, kl. IV, SP w Korytkowie
Jagoda Pawlos, kl. IV, SP w Korytkowie
Gabriel Zygmunt, kl. V, SP w Korytkowie
II miejsce:
Joanna Grabias, kl. VII, SP w Korczowie
Aleksandra Myszak, kl. V, SP w Bukowej
Weronika Wróbel, kl. VII, SP w Gromadzie
Alicja Surmanowicz, kl. VI, SP w Soli
III miejsce:
Szymon Tworzewski, kl. IV, SP w Hedwiżynie
Amelia Furgała, kl. III B gim., SP w Soli
Aleksandra Rataj, kl. V, SP w Soli
Martyna Grabias, kl. IV, SP w Korczowie
Monika Dziduch, kl. III gim, Korczów
Julia Wasąg, kl. IV, SP w Dąbrowicy
Patryk Grabias, kl. IV, SP w Woli Dereźniańskiej
Aleksandra Okoń, kl. VI, SP w Smólsku
Wyróżnienie:
Katarzyna Ciosmak, kl. V, SP w Bidaczowie
Jakub Chojna, kl. V, SP w Bukowej
Gabriel Senderek, kl. IV, SP w Smólsku
Patrycja Okoń, kl. V, SP w Smólsku
Bartłomiej Kowal, kl. IV, SP w Smólsku
Magdalena Dziura, kl. III gim, SP w Korczowie
Dziękujemy wszystkim za kultywowanie tradycji i udział w konkursie wielkanocnym. Autorzy najlepszych prac (nagrodzonych i wyróżnionych) otrzymują nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.
» powrót