Powiatowy Kiermasz Wielkanocny

2018-03-18

Dwa razy w roku w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju organizowane są kiermasze świąteczne – wielkanocny i bożonarodzeniowy. Gromadzą one twórców ludowych i artystów amatorów z terenu powiatu biłgorajskiego, którzy mają wówczas okazję zaprezentować swoje prace. Celem kiermaszu jest promocja lokalnej twórczości, a organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

18 marca, tradycyjnie już na tydzień przed Palmową Niedzielą, odbył się Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. To przedświąteczne spotkanie twórców daje im możliwość zaprezentowania własnej twórczości. Jest szansą do podzielenia się swoją pasją z innymi, służy wymianie doświadczeń, ale też stwarza możliwość zakupu tych cudeniek przez chętnych odwiedzających w tym dniu biłgorajskie muzeum.

Swoje prace przygotowywali przez kilka poprzedzających kiermasz tygodni, a były to koszyczki, serwetki, stroiki, baranki i zajączki, misternie zdobione pisanki i palmy wielkanocne.

W kiermaszu wzięły udział twórczynie z Biłgoraja, Markowicz, Zyń, Korytkowa Dużego oraz Jarosławia. Swoje prace zaprezentowała Józefa Różańska, Teresa Kłosek – Nowińska, Diana Biszczanik, Krystyna Płoszaj, Janina Janda, Renata Cegielska, Józefa Mrozakiewicz, Katarzyna i Agata Zygmunt oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Biłgoraju.

• Powiatowy Kiermasz Wielkanocny