Nagroda dla Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej

2018-01-14

W dniach 13 – 14 stycznia 2018 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie odbywał się VIII Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych. Artyści amatorzy prezentowali regionalne obrzędy i śpiewali pastorałki kultywując dawne tradycje i zwyczaje. Łącznie w ten weekend w Lublinie zaprezentowało się 30 zespołów i grup kolędniczych z całej Polski. Organizatorami corocznego przeglądu są: Stowarzyszenie "Piast", Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej oraz Dom Kultury LSM.

Podczas weekendowych przesłuchań prezentowali się zarówno uczniowie jak i dorośli wykonawcy. W konkursie wystąpiły również zespoły z powiatu biłgorajskiego. W niedzielę na zakończenie przesłuchań odbyło się wręczenie nagród i spotkanie opłatkowe. Jury w składzie prof. Jan Adamowski, dr Mariola Tymochowicz i mgr Andrzej Sar oceniało m.in. wykonanie i autentyczne elementy repertuaru.

Bardzo miło nam poinformować, że III nagrodę VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów i Grup Kolędniczych w Lublinie wyśpiewał Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej, II nagrodę otrzymał Zespół „Jarzębina” z Kocudzy, a wyróżnienie przypadło w udziale Ludowemu Zespołowi „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa.

• Nagroda dla Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej