Młodzież Bliżej Polskiej Muzyki - pieśni Chopina i Moniuszki

2017-10-10

10 października  sala widowiskowa  Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniła się uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu biłgorajskiego i niżańskiego. Wszystko to za sprawą projektu „Bliżej Polskiej Muzyki” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dąb” w Ciosmach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt  „Bliżej polskiej muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie trzech  koncertów, po jednym w miesiącu  październiku, listopadzie i grudniu 2017 roku. W trakcie pierwszego październikowego spotkania z muzyką operową dzieci miały okazję posłuchać pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki w wykonaniu Ewy Lalki – sopran i Grzegorza Pazika – baryton z akompaniamentem fortepianowym Karoliny Hordyjewicz. W koncercie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, Smólsku, Starym Bidaczowie i Hucie Krzeszowskiej.

• Młodzież Bliżej Polskiej Muzyki - pieśni Chopina i Moniuszki