Święto kultury w BCK - Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

2017-10-08

Również 8 października, już po raz trzeci, zorganizowany został Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej. Festiwal odbywa się pod patronatem Poseł na Sejm RP Genowefy Tokarskiej, a jego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.

Celem Festiwalu jest podnoszenie kultury ludowej regionu, poznanie obrzędów i pieśni Ziemi Biłgorajskiej, prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych oraz popularyzacja i ożywianie tradycji w społeczeństwie.

Wydarzenie to cieszy się popularnością wśród zespołów działających w poszczególnych gminach powiatu biłgorajskiego, o czym świadczy  wypełniona po brzegi sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury.

W III Powiatowym Festiwalu Piosenki Ludowej zaprezentowały się zespoły śpiewacze, wokalne i wokalno – instrumentalne ze wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego. Wśród wykonawców wystąpiła również solistka oraz  zespół dziecięcy. Prezentacje  artystów można było podzielić na  wykonania tradycyjne i muzyczne stylizacje.

Komisja w składzie Ewa Maciocha, Anna Iskra i Jan Szymaniak po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiła przyznać:
I miejsce ex aequo - Zespół z Łukowej IV i Zespół Folkowy „Podkowa” z gminy Biłgoraj,
II miejsce ex aequo – Zespół Aleksandrowiacy z Aleksandrowa i Zespół "Gospa" z Karolówki,
III miejsce - Leokadia Mucha z gminy Obsza.
Wyróżnienie - Dziecięcy Zespół z Tarnogrodu.

Gratulacje dla laureatów!

• Święto kultury w BCK - Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej