Zespół Śpiewaczy z Bidaczowa na Jarmarku Świętego Kiliana w Skierbieszowie

2017-07-10

W niedzielę 9 lipca 2017 r. na Jarmarku Świętego Kiliana w Skierbieszowie z widowiskiem teatralnym zaprezentował się Zespół Śpiewaczy z Bidaczowa.

Co roku trzydniowy Jarmark, organizowany przez Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Skierbieszowie przyciąga tysiące ludzi i jest jedną z największych letnich imprez folklorystycznych na terenie województwa lubelskiego. Na Jarmarku Św. Kiliana, misjonarza i apostoła, który poniósł męczeńską śmierć na terenach Franków, podziwiać można było występy zespołów folklorystycznych, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć połączone z możliwością ich nauki i zakupu gotowych wyrobów.

Jedną z atrakcji na scenie było widowisko „Ach te wdowy” w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego z Bidaczowa. Licznie zgromadzona widownia poznała niezwykle ciekawą obyczajowość, tradycje oraz zwyczaje wsi biłgorajskiej. Wrażenie na widowni robiły również stroje aktorów oraz starannie przygotowane i liczne rekwizyty, prezentujące zanikający obraz dawnej wsi polskiej.

• Zespół Śpiewaczy z Bidaczowa na Jarmarku Świętego Kiliana w Skierbieszowie