Podwójny sukces śpiewaków z Bukowej

2017-05-28

W niedzielę 28 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie i w przepięknej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.

Wojewódzki Przegląd poprzedziły przesłuchania powiatowe i regionalne, które odbyły się w Suścu, Dębowej Kłodzie,  Włodawie,  Obszy, Kąkolewnicy, Rykach, Żółkiewce, Urzędowie, Janowie Lubelskim, Drelowie, Siedliszczu i Lublinie. Wzięło w nich udział łącznie: 100 zespołów śpiewaczych, 7 kapel, 11 instrumentalistów, 44 śpiewaków, 9 grup w kategorii Duży-Mały i 4 wykonawców w kategorii folklor-kontynuacja (w sumie 175 wykonawców).

W Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Śpiewaków Ludowych wzięło udział 16 zespołów śpiewaczych, 1 kapela, 4 instrumentalistów, 4 śpiewaków, 7 grup Duży-Mały i 3 prezentacje w kategorii folklor-kontynuacja. Powiat biłgorajski reprezentowali: Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Bukowej, Zespół Śpiewaczy z Łukowej IV, solistka Leokadia Mucha z Zamchu oraz Piotr i Jakub Ostrowski w kategorii Duży – Mały. Miło nam poinformować, że po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury w składzie: Prof. dr hab. Jan Adamowski   – UMCS, konsultant WOK w Lublinie, mgr Marian Chyżyński – konsultant WOK w Lublinie i mgr Andrzej Sar – gł. instruktor ds. dziedzictwa kulturowego  Lubelszczyzny WOK w Lublinie postanowiło wytypować do udziału w 51 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu wszystkich wykonawców z naszego powiatu. Na prestiżowej scenie w Kazimierzu w dniach 23-25 czerwca 2017 roku Gminę Biłgoraj reprezentować będą: Zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Bukowej i Piotr i Jakub Ostrowski z Bukowej.

Jesteśmy bardzo dumni ze śpiewaków z Bukowej. Naszym laureatom składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów podczas 51 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

• Podwójny sukces śpiewaków z Bukowej