2017-05-18

W dniu 13 maja 2017 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział 19 recytatorów wytypowanych podczas eliminacji gminnych. Na scenie BCK zaprezentowali się również uczniowie z gminy Biłgoraj: Sebastian Omiotek (ZS w Soli, kl. II), Samuel Bartosiński (ZSPiG w Dereźni, kl. II), Arkadiusz Cios (SP w Korczowie, kl. VI).

Komisja konkursowa w składzie Piotr Bazan, Sławomir Niemiec oraz Maryla Olejko oceniała występy według doboru repertuaru, interpretacji wybranego utworu, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego.

Na scenie BCK bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszej Gminy. W kategorii klas I-III do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Samuel Bartosiński z ZSPiG w Dereźni, a w kategorii klas IV-VI wyróżniony został Arkadiusz Cios z SP w Korczowie.

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym.

WYNIKI:

Wyróżnienia:
- Zuzanna Laszko - SP Nr 1 w Biłgoraju;
- Arkadiusz Cios - SP w Korczowe.

Laureaci (zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego):
- w kategorii klasy I - III: Samuel Bartosiński - ZSPiG w Dereźni;
- w kategorii klasy IV - VI: Klaudia Kubina - SP w Teodorówce, Emilia Dura - MOK Józefów i Mikołaja Kalinowski - ZS w Goraju.

• Mali recytatorzy z sukcesami w etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego