2017-05-11

W dniach 8 i 9 maja 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, w którym udział wzięły trzy grupy młodzieżowe z terenu Gminy Biłgoraj: Teatr Szkolny z Gromady, Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej w Smólsku oraz Grupa Teatralna z Dereźni. Przegląd podzielono na dwie kategorie - Teatry Młodzieżowe (18 spektakli) oraz Teatry dziecięce (19 spektakli).

W kategorii Teatrów Młodzieżowych Teatr Szkolny z Gromady otrzymał wyróżnienie za twórczy wkład zespołu  w poetycko - groteskową  kreację obrazu społeczeństwa i wykorzystanie ciekawych środków wyrazu scenicznego w spektaklu  „Ostatni wódz”  w reż. Małgorzaty Procner.

Jeszcze większy sukces odniosła Grupa Teatralna z Dereźni, która w kategorii Teatrów Dziecięcych zdobyła pierwszą nagrodę w wysokości 500 zł za udany debiut teatralny; przekonujące oddanie emocji granych postaci, energię sceniczną małych wykonawców, rytm oraz dynamikę inscenizacji „O służącej, która pokochała kupca” w reż. Alicji Chołyst.

Dodatkowo Rada Konsultacyjna XVIII edycji Festiwalu Najciekawszych Widowisk wręczyła wyróżnienia indywidualne dla Laury Rapy i Samuela Bartosińskiego z ZSPiG w Dereźni za role wykonane w spektaklu „o służącej, która pokochała kupca”. Były to jedyna wyróżnienia przyznane przez komisję.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.

• Sukcesy szkolnych teatrzyków na Przeglądzie Finałowym XVIII Festiwalu Najciekawszych Widowisk