Kiermasz Wielkanocny

2017-04-02

W niedzielę 2 kwietnia przy Muzeum Ziemi Biłgorajskiej odbył się Kiermasz Wielkanocny. Twórcy z powiatu biłgorajskiego zaprezentowali wykonane własnoręcznie ozdoby wielkanocne -najpiękniejsze symbole Świąt Wielkanocnych jakimi są pisanki i palmy. Można było nabyć różnorodne stroiki, kartki wielkanocne czy koronkowe serwetki.

Powiatowe Kiermasze Świąteczne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju wspólnie z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej stwarzają twórcom z całego powiatu biłgorajskiego możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Nasze kiermasze świąteczne cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony twórców, jak też odwiedzających kiermasz. W tym roku w biłgorajskim muzeum swoje prace zaprezentowały twórczynie z Markowicz, Tarnogrodu, Rogali, Różańca, Siedlisk, Korytkowa Dużego i  Biłgoraja. Można było podziwiać twórczość uznanej i utytułowanej pisankarki z Korytkowa Dużego - Katarzyny Zygmunt i jej wnuczki Agaty Zygmunt, Krystyny Płoszaj, Danuty Zając, Stanisławy Koniecznej, Wandy Mojak, Justyny Wardach, Anny Grasza, Doroty Pokarowskiej, Józefy Różańskiej, Teresy Nowińskiej - Kłosek oraz Diany Biszczanik. Swoje prace zaprezentowali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Biłgoraja.

• Kiermasz Wielkanocny