2017-03-17

W trosce o kulturę żywego słowa 17 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju zorganizował  eliminacje gminne XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia". W przesłuchaniach wzięło udział 22 recytatorów z 8 gimnazjów działających na terenie Gminy Biłgoraj.  Repertuar obejmował dwa utwory literackie - wiersz i fragment prozy. Wszyscy występujący w konkursie recytatorzy zaprezentowali  bardzo wysoki poziom wykonawczy.

Komisja w składzie Halina Ewa Olszewska i Ewa Bordzań po wysłuchaniu wszystkich prezentacji do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowała 3 recytatorki: Martynę Gozdecką z ZSPiG w Korytkowie Dużym - nauczyciel prowadzący Iwona Stawarska, Darię Paluch z ZSPiG w Dąbrowicy - nauczyciel Renata Kurkowska i Monikę Dziduch - z Gimnazjum w Korczowie - nauczyciel Grażyna Czyżo.

Ponadto wyróznienia komisji otrzymało 9 recytatorów: Jakub Szuper i Klaudia Markiewicz z ZSPiG w Hedwiżynie - nauczyciel Elżbieta Wojtoń, Kinga Marzec z Gimnazjum w Bukowej - nauczyciel Małgorzata Małysza, Martyna Grab i Klaudia Paluch z ZSPiG w Dąbrowicy - nauczyciel Renata Kurkowska, Lucyna Bienia z ZS w Soli - Joanna Kunicka - Jung, Karolina Waliwander z ZSPiG w Gromadzie - nauczyciel Anna Lisiczka i Maja Sokołowska z ZSPiG w Gromadzie - nauczyciel Małgorzata Procner oraz Sara Węgrzyn z ZSPiG w Dereźni - nauczyciel Dorota Łukaszczyk.

Wszystkim recytatorom oraz ich nauczycielom prowadzącym dziękujemy za udział w konkursie. Szczególne ukłony i podziękowania kierujemy w stronę szanownej komisji konkursowej, a laureatom i wyróżnionym składamy najserdeczniejsze gratulacje. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

• Eliminacje Gminne XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia"