Program "żółty talerz" w Gminie Biłgoraj

2017-03-13

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce promuje ideę zdrowego odżywiania jako jedno z podstawowych praw dziecka.

W dniach 7-9 marca dzięki wsparciu Kulczyk Foundation w Placówce Wsparcia Dziennego „Skrzydła” w Bukowej i jej filiach w Gromadzie i Woli Dereźniańskiej, w ramach realizowanego projektu „Żółty talerz”, odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców z dietetykiem pt: „Zdrowe przekąski na przyjęcie urodzinowe”. Celem zajęć była edukacja  dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w zakresie zdrowego odżywiania i prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczestnicy podzieleni na grupy przygotowywali zdrowe przekąski na przyjęcie urodzinowe według przygotowanych przez specjalistę przepisów. Finałem była degustacja przygotowanych smakołyków.

Program „Żółty talerz” to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. „Dodatkowe pieniądze na dożywianie umożliwiają dzieciom zjedzenie codziennej porcji owoców lub warzyw w trakcie zajęć w świetlicach Programu Umacnia Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj” – mówi Marta Kimak – kierownik Placówki Wsparcia Dziennego „Skrzydła” w Bukowej z filiami w Gromadzie i Woli Dereźniańskiej.

Program „Żółty Talerz” ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.

Monika Wojda

• Program "żółty talerz" w Gminie Biłgoraj