Zespoły z Gminy Biłgoraj na Krzeszowskim Kolędowaniu 2017

2017-02-01

1 lutego na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie zespoły z Gminy Biłgoraj wzięły udział w X - tym Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie 2017". W przesłuchaniach wzięło udział 141 wykonawców z sześciu powiatów: niżańskiego, leżajskiego, stalowowolskiego, rzeszowskiego, biłgorajskiego i kolbuszowskiego. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na  kategorie wiekowe oraz ze względu na gatunek prezentacji. Komisja oceniała wykonawców w kategoriach soliści oraz chóry i zespoły, a ze względu na wiek uczestników, eliminacje odbywały się w następujących kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe - młodsze i starsze klasy, gimnazja oraz dorośli wykonawcy. Łącznie uczestnicy podzieleni zostali na 8 kategorii.

Gminę Biłgoraj reprezentował Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej i Kapela Ludowa "Krążałka". Występy naszych zespołów spotkały się z owacyjnym przyjęciem krzeszowskiej publiczności i uznaniem komisji, która  obydwa nasze zespoły zakwalifikowała na Galę Finałową. Gala odbędzie się 5 lutego w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. Gościem specjalnym Jury podczas Gali Finałowej będzie Bartek Caboń - juror w Talent Show TVP "Hit, hit, hurra".

• Zespoły z Gminy Biłgoraj na Krzeszowskim Kolędowaniu 2017