Spotkanie Opłatkowe Biłgorajskiego Stowarzyszenia Diabetyków

2017-01-12

12 stycznia Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Powiatowe w Biłgoraju w świetlicy siedziby stowarzyszenia zorganizowało Spotkanie Opłatkowe. W spotkaniu wzięli udział członkowie koła, władze samorządowe oraz zaproszeni goście.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli ks. Stanisław Budzyński proboszcz Parafii p.w. Św. Jerzego w Biłgoraju, Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj, Celina Skromak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Bogdan Kowalik Sekretarz Miasta Biłgoraj, reprezentujący Burmistrza Miasta Janusza Rosłana i Lidia Milewska Inspektor ds. społecznych i kultury fizycznej w Urzędzie Miasta Biłgoraj.

Uczestników spotkania powitała Prezes Koła Powiatowego w Biłgoraju pani Krystyna Różaniecka. Wspomniała o problemie cukrzycy jako choroby cywilizacyjnej naszych czasów oraz zwróciła uwagę na znaczenie profilaktyki. Przypomniała zgromadzonym jak wyprzedzić chorobę, czyli dać szansę na wcześniejsze wykrycie cukrzycy poprzez badania poziomu cukru we krwi, trójglicerydów oraz cholesterolu. Koło Powiatowe w Biłgoraju organizuje takie bezpłatne badania. Jak zaznaczyła pani Krystyna jest to możliwe dzięki finansowemu wsparciu samorządów lokalnych oraz ludzi dobrej woli, wspierających działalność stowarzyszenia, którym właśnie ma okazję podziękować.

W intencji wszystkich zgromadzonych oraz ich rodzin pomodlił się ks. Stanisław Budzyński, który Kolędą Syryjskich i Polskich Rodzin zaintonował również wspólne kolędowanie.

Życzenia Noworoczne podczas łamania się opłatkiem złożyli zebranym Prezes Stowarzyszenia, Krystyna Różaniecka, Wójt Wiesław Różyński i Sekretarz Miasta Bogdan Kowalik.

Spotkanie Opłatkowe Stowarzyszenia było też doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń szczególnie zasłużonym w profilaktyce walki z cukrzycą. Złotą Odznaką Związku Diabetyków został uhonorowany Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj. Odznaczenia otrzymały również pani Krystyna Różaniecka i Lidia Milewska.

Podziękowania za szczególną przychylność i zrozumienie potrzeb oraz nieocenioną pomoc na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymali Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Celina Skromak.

Spotkanie integracyjne członków koła i zaproszonych gości zakończyło się pogawędkami przy przygotowanym przez organizatorów poczęstunku.

• Spotkanie Opłatkowe Biłgorajskiego Stowarzyszenia Diabetyków