Nadchodzące wydarzenia


Kalendarz imprez
- » Przegląd Kolęd i Pastorałek
- » Turniej Wsi
- » Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta"
- » Dożynki Gminne
- » Jesienna Biesiada Kulturalna
- » Konkursy
- » Inne przedsięwzięcia
Polityka prywatności
Kontakt
Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju
ul. Kościuszki 88
23-400 Biłgoraj
tel. 84 688 28 53
fax 84 686 35 84
e-mail: gok_bilgoraj@op.pl
Aktualności

Konkurs Bożonarodzeniowy "Na tradycyjne ozdoby świąteczne"
Zgodnie z tradycją, każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju organizuje Konkurs Bożonarodzeniowy na „Tradycyjne ozdoby świąteczne”. Jest to konkurs dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biłgoraj.
W tym roku na konkurs wpłynęło 115 prac z dwunastu szkół gminnych, a rozstrzygnięcie odbyło się 18 grudnia. Komisja w składzie: Celina Skromak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Zofia Nizio, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli i Irmina Ziętek, Starszy Instruktor GOK postanowiła nagrodzić autorów 47 prac.
więcej »
XXVIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZIEMI BIŁGORAJSKIEJ
15 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła w Dereźni Solskiej, 80 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentowało swoją wiedzę o historii, zabytkach, walorach przyrodniczo-kulturowych powiatu biłgorajskiego w XXVIII Konkursie Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej
więcej »
Świąteczne ozdoby w Muzeum
W niedzielę 3 grudnia w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej już po raz kolejny odbył się Kiermasz Świąteczny. Twórcy ludowi i lokalni artyści z regionu biłgorajskiego zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace. Wszystkie nawiązujące do symboliki Świąt Bożego Narodzenia.
Podziwiać i zakupić można było takie cudeńka jak wszelkiego pomysłu i wykonania bombki choinkowe, aniołki, szyszki, serwetki koronkowe, czy stroiki. Wszystkie prace zostały misternie wykonane z wykorzystaniem przeróżnych technik i materiałów. Ażurowe bombki i serwetki wydziergane szydełkiem, ozdoby klejone z bibuły i kolorowych wstążek oraz te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak szyszki, gałązki, sznurek, czy drewno. Na każdą pracę złożyła się pasja artysty, jego talent i cierpliwość oraz zamiłowanie do tworzenia tych wyjątkowych i bardzo pięknych ozdób świątecznych.
W pierwszą niedzielę grudnia w biłgorajskim muzeum można było podziwiać prace Krystyny Płoszaj z Markowicz, Janiny Jandy z Zyń, Józefy Falusiewicz z Obszy oraz Józefy Różańskiej, Teresy Kłosek i Diany Biszczanik z Biłgoraja. Swoje prace zaprezentowały ponadto Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Organizatorem kiermaszu jest Muzeum Ziemi Biłgorajskiej i Gminy Ośrodek Kultury w Biłgoraju.
więcej »

Spotkanie z historią „Powstanie styczniowe na Ziemi Biłgorajskiej”
Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej. Do walki wciągnęło wszystkie warstwy społeczeństwa, odcisnęło się silnie na ówczesnych stosunkach międzynarodowych, a wreszcie spowodowało ogromny przełom społeczny i ideowy w dziejach narodowych. Wywarło to decydujący wpływ na rozwój nowoczesnego społeczeństwa polskiego.
W środę 29 listopada w Szkole Podstawowej w Gromadzie odbyło się spotkanie „Powstanie styczniowe na Ziemi Biłgorajskiej”. Było to ostatnie z cyklu Spotkań z historią w Gminie Biłgoraj. Realizatorem projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach, a organizatorem byli: Szkoła Podstawowa w Gromadzie, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Biłgorajskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Działanie dofinansowano ze środków budżetowych Gminy Biłgoraj.
więcej »

Ku czci Św, Cecylii
W niedzielę 26 listopada w Kosciele Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się Koncert Cecyliański, w którym wzięły udział Chóry Ziemi Biłgorajskiej.
więcej »
Polska muzyka przyciąga młodzież
W zeszły czwartek, 16-go listopada, dzieci po raz drugi wypełniły salę widowiskową Biłgorajskiego Centrum Kultury.
Tego dnia miał miejsce kolejny koncert pieśni do muzyki skomponowanej przez polskich twórców: I. Paderewskiego, K. Szymanowskiego oraz Romualda Twardowskiego. Koncert realizowała Fundacja Bliżej Pasji w ramach projektu „Bliżej polskiej muzyki”. Zabrzmiały nuty z odcieniem liryzmu, romantyzmu, z wątkami ludowymi, razem składające się na całość wprowadzającą w klimat polskości, budzące tęsknotę za światem, który już przeminął. Nastrój koncertu był zasługą artystów: jako solista wystąpił Grzegorz Pazik (baryton), solistką była Ewa Lalka (sopran), Karolina Hordyjewicz akompaniowała wykonawcom na fortepianie, Monika Dominik wystąpiła w roli konferansjera.
więcej »

Wolność nadeszła w listopadzie
W poniedziałkowe popołudnie 13 listopada w Szkole Podstawowej w Gromadzie odbyła się szkolna uroczystość. Akademia szkolna z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pod wymownym tytułem „Wolność nadeszła w listopadzie” zgromadziła uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i gości.
W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Biłgoraj Jan Majewski, ks. Proboszcz Marek Kuśmierczyk, Sołtys Jerzy Skubis i Celina Skromak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Mariusza Łęckiego w spotkaniu w szkole wzięły udział trzy zespoły: Zespół śpiewaczy „Czeremcha” z Gromady z kierownikiem Barbarą Brodziak i instruktorem muzycznym Janem Szymaniakiem, Zespół „Retrospekcje” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju z kierownikiem Haliną Wlaź i instruktorem Jarosławem Oleszczakiem oraz Chór „Klucz” z Majdanu Starego z kierownikiem Jerzym Rymarzem i dyrygentem Andrzejem Kusiakiem. Wszystkie trzy zespoły wystąpiły w koncercie patriotycznym podczas akademii w szkole w Gromadzie.
więcej »

Jesienna Biesiada Kulturalna w Korytkowie Dużym
W sobotnie popołudnie 11 listopada mieszkańcy gminy Biłgoraj spotkali się jak co roku, już po raz dwudziesty drugi, by wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Stało się już tradycją, że w Gminie Biłgoraj uroczystość ta przybiera formę Jesiennej Biesiady Kulturalnej.
więcej »
Akademia szkolna w Woli Dereźniańskiej
9 listopada w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej odbyła się uroczysta akademia szkolna poświęcona 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okazję uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, pod kierunkiem Marty Cudziło nauczyciela historii, przygotowali dla społeczności szkolnej patriotyczny montaż słowno – muzyczny.
W tej szkolnej uroczystości wziął również udział Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, który dla uczniów tej szkoły przeprowadził warsztaty śpiewacze w ramach projektu „Rozśpiewani w tradycji”. Zespół zaprezentował trzy tradycyjne pieśni biłgorajskie: ”W panieńskim ogrodzie”, „Jak ja szedłem do dziewczyny” i „Skoro przyjechali”.
Na zakończenie spotkania uczestnicy warsztatów wykonali cztery utwory z repertuaru Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej, których nauczyli się w ramach zajęć z Zespołem. Dla swoich nauczycieli i kolegów zaśpiewali: „Zasiałam se rutki”, „Ponad laseńkiem czarna chmureńka”, „Jak ja sobie z miasta szed” i „Zielono zasiała, niebieskie mi wzeszło”. Występ młodzieży bardzo się wszystkim spodobał.
więcej »

Najlepsi w recytacji
Jesień, przez górskie idąc przełęcze,
Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada –
Bolesław Leśmian
W tym roku przypada 140. Rocznica urodzin i 80. Rocznica śmierci Bolesława Leśmiana. Poety, pisarza i publicysty, który w posługiwaniu się polszczyzną osiągnął mistrzostwo. Organizatorzy 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego zachęcali więc do poszukiwania repertuaru inspirowanego twórczością tego wybitnego poety.
6 listopada 2017 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Biłgoraju odbyły się Eliminacje Gminne 21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 38 uczestników z 11 szkół z terenu Gminy Biłgoraj. Uczestnicy konkursu wybierali repertuar z zakresu literatury polskiej i obcej, pochodzący z dowolnego okresu literackiego i prezentowali jeden dowolnie wybrany utwór prozatorski lub poetycki.
więcej »

Rozśpiewani w tradycji - występ dla społeczności szkolnej w Soli
31 października w Zespole Szkół w Soli odbył się Dzień Biblioteki Szkolnej. Święto biblioteki zorganizowano w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie szkoły podstawowej, aby wziąć udział w specjalnie na tą okazję przygotowanych zabawach, zagadkach i konkursach z nagrodami dla czytelników biblioteki. Konkurencje dla młodszych kolegów poprowadzili uczniowie gimnazjum i harcerze.
Spotkanie biblioteczne ubarwił występ Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej z młodzieżą szkolną, która uczęszczała na warsztaty białego śpiewu w ramach projektu „Rozśpiewani w tradycji”.
więcej »

Królowej Anielskiej Śpiewajmy
29 października w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju odbył się Koncert Chórów Ziemi Biłgorajskiej „Królowej Anielskiej Śpiewajmy”. W koncercie wystąpiło 6 chórów: Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” pod dyrekcją Pawła Stelmacha, chór parafii pw. św. Jana Nepomucena i M-GOK we Frampolu pod dyrekcją Anny Kajdzik, chór kameralny parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego, chór „Cantate Deo” parafii pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka, chór parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym i GOK w Biłgoraju pod dyrekcją Jerzego Odrzywolskiego, oraz gospodarze, czyli chór parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej.
więcej »
Warsztaty muzyczne
W ramach projektu „Rozśpiewani w tradycji” 25 października odbyły się kolejne warsztaty muzyczne z Zespołem Śpiewaczym z Rudy Solskiej”. Młodzież szkolna kontynuowała poznawanie repertuaru tradycyjnych pieśni biłgorajskich poprzez słuchanie prezentacji wybranych pieśni przez Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej i kontynuowała naukę pieśni, poprzez wspólne śpiewanie z Zespołem.
Wspólny występ Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej wraz z młodzieżą zaplanowano 31 października w Zespole Szkół w Soli i 9 listopada 2017 r. w szkole w Woli Dereźniańskiej, podczas akademii z okazji 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
więcej »

Złoty Jubileusz
We wtorkowe popołudnie 24 października 67 par małżeńskich z miasta i gminy Biłgoraj świętowało Złote Gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego. Organizatorem tego złotego Jubileuszu jest Urząd Stanu Cywilnego w Biłgoraju, Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan, Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński oraz Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak.
więcej »
Jesienne spotkanie muzyczne w Zawadce
21 października w remizie OSP w Zawadce odbyło się jesienne spotkanie z muzyką i folklorem "Babie Lato Za Horyzontem". Takie spotkanie związane z pożegnaniem lata, a powitaniem jesieni odbyło się w Zawadce po raz trzeci. Zintegrowało mieszkańców okolicznych wsi i zespoły z sąsiednich gmin - Księżpol, Łukowa i Biłgoraj. Na zaproszenie Zespołu Folkowego Za Horyzontem z Zawadki, w ramach nawiązanej wcześniej współpracy, wzięły w nim udział również dwa zespoły śpiewacze z Gminy Biłgoraj - zespół "Czeremcha" z Gromady i Zespół śpiewaczy z Bidaczowa. W programie spotkania miały miejsce prezentacje zespołów ludowych i wokalnych z gminy Księżpol oraz występy artystyczne zaproszonych zespołów, poczęstunek lokalnymi specjałami, przygotowanymi przez miejscowe gospodynie i potańcówka.
więcej »
Rozśpiewani w tradycji - warsztaty w szkołach
W dwie kolejne środy 11 i 18 października b.r. odbyły się następne z cyklu warsztaty śpiewacze w ramach projektu „Rozśpiewani w tradycji” . Warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej i Zespołu Szkół w Soli przeprowadzone zostały przez Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej
Młodzież miała okazję osobiście poznać członkinie Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej i podziwiać piękne stroje biłgorajsko – tarnogrodzkie, w których występuje zespół. Warsztaty były też okazją do poznania historii zespołu, jego działalności i odniesionych sukcesów w dziedzinie teatru obrzędowego, tańca tradycyjnego i przede wszystkim śpiewu.
Młodzież szkolna, poprzez słuchanie śpiewu Zespołu oraz wspólnie śpiewanie z paniami, poznawała repertuar pieśni biłgorajskich. Właśnie w ten sposób uczyli się śpiewać takie pieśni, jak „Nasiałam se rutki”, „Ponad laseńkiem”, „Jak ja sobie z miasta szed”, czy „Zielono zasiała”.
Kolejne spotkanie Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej z młodzieżą odbędzie się 25 października.
więcej »

"Drzewo" na zakończenie obchodów jubileuszowych w Nadrzeczu
W bieżącym, 2017 roku, Fundacja Kresy 2000 Dom Służebny Polskiej Sztuce Słowa Muzyki i Obrazu w Nadrzeczu k/Biłgoraja obchodziła Jubileusz XX – lecia działalności.
Inauguracja sezonu artystycznego odbyła się w czerwcu, dwudniowym wydarzeniem, które rozpoczął koncert światowej sławy tenora Wiesława Ochmana - "Melodie dla Przyjaciół". Wydarzeniu towarzyszyła wystawa malarstwa wszystkich artystów, którzy na przełomie dwudziestu lat gościli w Nadrzeczu. Można było obejrzeć prace m. in. Jerzego Dudy - Gracza, Stanisława Baja, Krystyny Głowniak, Stanisława Mazusia, Józefa Panfila, Franciszka Maśluszczaka, Krzysztofa Pasztuły, Elżbiety Gnyp i wielu innych. W programie był koncert nad stawem "Ballady Mickiewicza" w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej, przy akompaniamencie instrumentalisty Michała Dudzińskiego, a także spektakl - ostatnia premiera Fundacji Kresy 2000 - "Śluby Panieńskie". Na inauguracji sezonu nie mogło zabraknąć Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej, który jak co roku zaprezentował się w pięknych strojach biłgorajsko – tarnogrodzkich i w tradycyjnym repertuarze pieśni biłgorajskich.
Świętowanie jubileuszu XX – lecia zakończyło się w sobotę 14 października, kiedy to w siedzibie Fundacji Kresy 2000 w Nadrzeczu zaprezentowano spektakl pt. "Drzewo" Wiesława Myśliwskiego, w inscenizacji i reżyserii Stefana Szmidta.
więcej »

"Podkowa" zagrała w Kozłówce
14 października na terenie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, w Zespole Parkowo – Pałacowym w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego odbyło się Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego – edukacja przyrodnicza w plenerze. W ramach święta zorganizowano stoiska edukacyjne, wycieczki, wystawy prac plastycznych, konkursy, gry i zabawy oraz bogatą część artystyczną. Dla przyjaciół i sympatyków lubelskich parków z koncertem wystąpił nasz zespół Folkowy „Podkowa” .
więcej »
Młodzież Bliżej Polskiej Muzyki - pieśni Chopina i Moniuszki
10 października sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniła się uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu biłgorajskiego i niżańskiego. Wszystko to za sprawą projektu „Bliżej Polskiej Muzyki” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dąb” w Ciosmach i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt „Bliżej polskiej muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach projektu zaplanowano zorganizowanie trzech koncertów, po jednym w miesiącu październiku, listopadzie i grudniu 2017 roku. W trakcie pierwszego październikowego spotkania z muzyką operową dzieci miały okazję posłuchać pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki w wykonaniu Ewy Lalki – sopran i Grzegorza Pazika – baryton z akompaniamentem fortepianowym Karoliny Hordyjewicz. W koncercie wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, Smólsku, Starym Bidaczowie i Hucie Krzeszowskiej.
więcej »

Święto kultury w BCK - Powiatowy Dzień Twórcy Kultury
W niedzielę 8 października w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się podwójna uroczystość, która zgromadziła działaczy kultury z terenu powiatu biłgorajskiego. W tym dniu zorganizowano bowiem Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej i Powiatowy Dzień Twórcy Kultury.
więcej »
Święto kultury w BCK - Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej
Również 8 października, już po raz trzeci, zorganizowany został Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej. Festiwal odbywa się pod patronatem Poseł na Sejm RP Genowefy Tokarskiej, a jego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.
więcej »
Rozśpiewani w tradycji - warsztaty białego śpiewu
W środę 4 października w szkołach w Woli Dereźniańskiej i Soli odbyły się kolejne z cyklu warsztaty białego śpiewu. Warsztaty zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju odbywają się w ramach realizacji projektu „Rozśpiewani w tradycji”. Zaplanowane wcześniej na 27 września, musiały zostać przesunięte na październik z przyczyn niezależnych od organizatora. Warsztaty poprowadziła pani Marta Graban – Butryn.
więcej »
Młodzież bliżej polskiej muzyki
Już 10 października b. r. nastąpi pierwsze spotkanie uczniów z terenu Gminy Biłgoraj z twórczością polskich kompozytorów. W Biłgorajskim Centrum Kultury o godz. 10.00 zabrzmią pieśni F. Chopina i S. Moniuszki. To pierwszy z cyklu trzech koncertów operowych, które odbędą się w ramach projektu „Bliżej polskiej muzyki”, realizowanym w okresie wrzesień – grudzień 2017r. Kierujemy ten projekt do dzieci i młodzieży z klas podstawowych i ponadpodstawowych szkół w Starym Bidaczowie, Smólsku, Hucie Krzeszowskiej i Bukowej. Koncerty będą muzyczną ilustracją twórczości polskich kompozytorów. Przed wydarzeniami uczniowie wezmą udział w warsztatach prowadzonych w każdej szkole, podczas których zdobędą wiedzę na temat poszczególnych twórców i ich dzieł. Otwierając się na społeczność lokalną - każda szkoła zorganizuje też jedno lub dwa spotkania dla mieszkańców wsi. Poprzez projekt pragniemy zachęcić do słuchania muzyki klasycznej i złamać przekonanie, że nie jest to twórczość trudna i zrozumiała jedynie dla koneserów, ale dostępna jest dla każdego.
Pieśni zaprezentują artyści mający za sobą występy na renomowanych scenach: Ewa Lalka (sopran) i Grzegorz Pazik (baryton) oraz Karolina Hordyjewicz (akompaniament na fortepianie).
Udział uczniów w koncertach będzie bezpłatny.
Projekt „Bliżej polskiej muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Dąb” w Ciosmach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.
więcej »

IV Piknik Historyczny w Brodziakach
Słoneczna pierwsza niedziela października i kolejna, w tym roku czwarta już, edycja Pikniku Historycznego ściągnęły do Brodziaków tłumy pasjonatów historii i miłośników militariów. Na placu przy leśniczówce licznie zgromadzili się kombatanci, naoczni świadkowie historii, grupy rekonstrukcji historycznych, harcerze, uczniowie okolicznych szkół, ich rodzice i nauczyciele, mieszkańcy Brodziaków i okolicznych miejscowości. Uczestników tego międzypokoleniowego spotkania w Brodziakach połączyła historia naszej małej Ojczyzny, szczególnie wydarzenia II wojny światowej.
więcej »
42 lata w gminnej oświacie
28 września odbyła się XL Sesja Rady Gminy Biłgoraj. Jedna z informacji Wójta Gminy dotyczyła zmian w gminnej oświacie. Po 42 latach pracy w szkole, w tym w przeważającej większości na stanowisku dyrektora szkoły w Dąbrowicy, pan Tadeusz Rak, złożył rezygnację z kierowania tą placówką oświatową. Od 1 września nowego roku szkolnego 2017/2018 funkcję p.o. dyrektora objęła pani Elżbieta Kaczorowska –Więcław.
więcej »
Spotkanie z Historią w Bukowej
Spotkania z Historią w Gminie Biłgoraj mają na celu w sposób atrakcyjny angażować dzieci i młodzież do poznawania historii. W tym roku odbywa się już druga edycja tych spotkań. W poprzednim roku zorganizowane były spotkania w Korytkowie Dużym, Ciosmach, Soli oraz w Brodziakach, a w tym roku zaplanowano w Korczowie, Bukowej i Gromadzie. Realizatorem projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „WIR” z Biłgoraja oraz gospodarze uroczystości.
więcej »
"Powitanie Jesieni" na Ludowo
24 września, w deszczowe niedzielne popołudnie, w remizie OSP w Dereźni odbyło się spotkanie gminnych zespołów śpiewaczych. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia "Powitanie Jesieni na Ludowo" był Zespół „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.
więcej »
Rozśpiewani w tradycji - warsztaty białego śpiewu
Biały śpiew to specyficzny rodzaj śpiewu, zwany także śpiewokrzykiem. Jest to technika wokalna typowa dla muzyki ludowej. Kładzie szczególny nacisk na natężenie dźwięku i przenikliwość, co wynika z ludowego charakteru techniki odpowiadającej potrzebom wykonawstwa w sytuacjach typowych dla życia wsi (otwarte przestrzenie bądź zatłoczone i gwarne pomieszczenia). Jest w zasadzie wykorzystaniem techniki krzyku do wydobywania melodii.
W gminie Biłgoraj od 35 lat działa Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, który kultywuje tradycje białego śpiewu i posiada bogaty repertuar tradycyjnych pieśni biłgorajskich. Chcielibyśmy kontynuować tą piękną biłgorajską tradycję i przekazać młodzieży umiejętności śpiewania białym głosem oraz zapoznać z repertuarem pięknych biłgorajskich pieśni.
więcej »

Zespoły z Gminy Biłgoraj na dożynkach powiatowych i wojewódzkich
W niedzielę 27 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Powiatu Biłgorajskiego w Biszczy i Dożynki Wojewódzkie w Radawcu. Na obydwu uroczystościach były delegacje wieńcowe z Gminy Biłgoraj. Z wieńcami dożynkowymi reprezentować powiat biłgorajski na dożynki wojewódzkie pojechały zespoły „Zorza” z Dereźni i „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego.
więcej »
Gminne Święto Plonów w Bukowej
Dożynki to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań – Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Święto plonów to największe w roku święto rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone jest po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów.
Dożynki Gminy Biłgoraj odbyły się w tym roku 20 sierpnia w Bukowej. Rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną za plony w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli, którą odprawili Kapelan Rolników i Pszczelarzy ks. Kanonik Józef Bednarski i ks. Proboszcz parafii w Bukowej Stanisław Ciupak.
Po uroczystej mszy św. delegacje wieńcowe barwnym korowodem udały się na plac przy remizie OSP, gdzie nastąpił ciąg dalszy uroczystości dożynkowych. Korowód poprowadziła Kapela Ludowa „Krążałka”. Na czele korowodu szli gospodarze gminy i parafii – Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, ks. Proboszcz Stanisław Ciupak , zaproszeni goście i Starostowie Dożynkowi – pani Agata Tutka i pan Janusz Małysza. W korowodzie wieńcowym maszerowały delegacje reprezentujące 14 sołectw i prezentując własnoręcznie uwite z tegorocznych zbóż wieńce.
więcej »

Grupa Folklorystyczna Pokolenia
Grupa Folklorystyczna POKOLENIA to osoby dorosłe , mieszkańcy miasta Biłgoraja i okolic, którzy po ukończeniu szkół, swoje życie rodzinne i zawodowe związali z Biłgorajem, a swój czas dla siebie realizują poprzez uprawianie tańca i śpiewu. Zajęcia te traktują jako radość życia, miejsce spotkań z przyjaciółmi o takich samych zainteresowaniach, poznawanie tradycji i kultury własnego regionu i innych narodów, a także jako świetną przeciwwagę dla stresów wynikających z pracy zawodowej. Grupa działa w Biłgorajskim Centrum Kultury od X 2012r. W zespole tańczą i śpiewają osoby dorosłe, pracujące zawodowo jako nauczyciele, informatycy, prawnicy, architekci, urzędnicy, osoby prowadzące własne biznesy i inni. Taniec ludowy i kultura tradycyjna łączą grupę , pozwalając im rozwijać swoje zainteresowania, oraz interesująco spędzać wolny czas. Zespół dużo koncertuje zarówno w mieście Biłgoraju jak i za granicą. Pokolenia koncertowały na Węgrzech, w Szwecji - w Sztokholmie, w Szwajcarii - w Zurychu, w Niemczech , na Litwie, Białorusi , we Lwowie na Ukrainie i w Stropkovie na Słowacji. W październiku 2017r grupa wyjedzie do Dublina na Dzień Polskiego i Irlandzkiego Folkloru.
W swoim repertuarze grupa prezentuje:
Tańce narodowe - polonez, mazur, kujawiak, oberek
Tańce regionalne: obrazek taneczny pożegnania i powitania sitarzy biłgorajskich, tańce rzeszowskie, tańce lasowiackie, tańce lubelskie.
Tańce innych nacji zamieszkujących dawny Biłgoraj: obrazek taneczny wesele żydowskie, taniec ukraiński hopak, tańce estrady cygańskiej.
Założycielem i choreografem zespołu jest Anna Iskra
więcej »

"Zorza" z Dereźni wyróżniona
6 sierpnia 2017 r. w Górecku Kościelnym - Polana Dąbrowa, pod honorowym patronatem biskupa Mariana Rojka, odbył się XXII Festiwal Pieśni Maryjnej. Wzięło w nim udział 30 zespołów. Przesłuchania festiwalowe oceniała komisja w składzie Janina Biegalska, Andrzej Sar i ks. Sławomir Korona. Złoty różaniec - I nagrodę wyśpiewał Chór Sitanie z Sitańca, srebrny różaniec zdobył Zespół Śpiewaczy "Kocudzanki" z Kocudzy, a bursztynowy różaniec wywalczył Zespół Śpiewaczy „Olszanka” z Wólki Łosinieckiej. Wyróżnienia przyznano Zespołowi Aleksandrowiacy z Aleksandrowa, Chórowi "Stanislaus" z Górecka Kościelnego i Zespołowi "Zorza" z Dereźni. Tegoroczną edycję Festiwalu swoją obecnością uświetnił Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i zespół „Łzy”.
więcej »

XI Lato na Żurawinowym Szlaku w Ciosmach
Już od 11 lat na boisku przy szkole w Ciosmach organizowane jest Lato na Żurawinowym Szlaku. Tradycyjnie rozpoczyna się rajdem rowerowym Żurawinowym Szlakiem, a kończy piknikiem rodzinnym. Uczestnicy rajdu co roku podziwiają przepiękne widoki Ziemi Biłgorajskiej i odwiedzają miejsca pamięci narodowej. W tym roku odwiedzili m.in. miejsce upamiętniające schron Andrzeja Kiszki ps. „Dąb”, który ukrywał się w nim od 1947 r. aż do grudnia 1961 r.

Wyróżnienie dla Krążałki w Zwierzyńcu
W sobotnie popołudnie 22 lipca b.r. na placu przy Browarze w Zwierzyńcu odbył się III Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych. Wzięło w nim udział 9 kapel z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Wśród wykonawców wystąpiła Kapela Ludowa Krążałka z GOK w Biłgoraju, która od początku bierze udział w tym Festiwalu. W tym roku konkurs wygrały 2 kapele z Podkarpacia, a trzecią nagrodę zdobył Zbigniew Butryn z uczniami. Jedyne wyróżnienie komisja przyznała naszej Kapeli Krążałka. Gratulujemy:)
więcej »
Zespół Śpiewaczy z Bidaczowa na Jarmarku Świętego Kiliana w Skierbieszowie

Jubileusz 90-lecia OSP oraz Gminny Mocarz w Korytkowie Dużym
Uroczystości Jubileuszowe 90-lecia OSP w Korytkowie Dużym w dniu 9 lipca 2017 r. rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Bolesnej w intencji Jubilatów i wszystkich druhów strażaków. O oprawę Mszy Świętej zadbał Chór z Korytkowa Dużego i Strażacka Orkiestra Dęta z Potoka Górnego oraz strażacy z Korytkowa Dużego.
więcej »

Promocja Gminy Biłgoraj w Lubartowie
9 lipca w Lubartowie odbył się II Lubartowski Przegląd Kultury, Smaków i Rękodzieła Ziemi Lubelskiej. Na zaproszenie fundacji „Wczoraj i Dziś dla Jutra”, w ramach rozpoczętej wcześniej współpracy, do Lubartowa reprezentować gminę Biłgoraj pojechali członkowie Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach i Zespół „Lawenda” ze Smólska.
więcej »
Kapela Ludowa "Krążałka" zagrała w Stężycy
„U zbiegu Rzek” to Festiwal Tradycji Ludowych Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia, który odbył się 9 lipca b.r. w Stężycy. Wzięło w nim 27 wykonawców, kapel i zespołów ludowych z rożnych regionów Polski. Artyści prezentowali charakterystyczne dla swojego mikroregionu pieśni, przyśpiewki oraz melodie taneczne. Wśród wykonawców zaprezentowała się również Kapela Ludowa „Krążałka” z GOK w Biłgoraju prezentując tradycyjne utwory z regionu biłgorajskiego.
więcej »
Konkurs grantowy rozstrzygnięty
X edycja konkursu "Działaj Lokalnie" organizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej została rozstrzygnięta. O dotację w maksymalnej kwocie 6 000 zł mogły starać się grupy nieformalne i organizacje z powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec.
więcej »
Bukowskie Jagodzianki
W niedzielę 2 lipca, w przypadające wówczas święto Matki Boskiej Jagodnej, odbyły się kolejne Bukowskie Jagodzianki. Zorganizowane zostały po raz szósty na placu przy remizie OSP w Bukowej. Ta plenerowa impreza służy promocji tej położonej wśród lasów miejscowości gminy Biłgoraj, promocji bogatej tu i wciąż kultywowanej kultury ludowej oraz potraw regionalnych, w tym również tych na bazie runa leśnego. Jagodzianki słyną już w okolicy z przepysznych pierogów z jagodami i „jagodzianek”, czyli bułeczek drożdżowych z jagodami.
więcej »
Jubileusz 20. lecia Fundacji Kresy 2000 w Nadrzeczu
20 lat temu Państwo Alicja i Stefan Szmidtowie założyli w Nadrzeczu Fundację Kresy 2000 Dom Służebny Polskiej Sztuce Słowa i Obrazu, miejsce spotkań uznanych artystów polskich i lokalnych artystów ludowych oraz ośrodek kultury dla społeczności lokalnej, turystów i gości. W tym roku w związku z przypadającym Jubileuszem 20. lecia działalności Fundacji Kresy 2000 inauguracja sezonu artystycznego odbyła się w dniach 24 – 25 czerwca 2017 r. Uroczystość zgromadziła licznie przybyłych przyjaciół Fundacji oraz gości.
więcej »
Ogólnopolski sukces śpiewaków z Bukowej
W dniach 23 – 25 czerwca 2017 r. odbywał się 51.Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Jest to największe wydarzenie artystyczne dla kapel, śpiewaków, instrumentalistów i twórców ludowych. Konkursowe przesłuchania muzyczne połączone są wówczas z targami sztuki ludowej.
Gmina Biłgoraj w tym roku miała to szczęście, że reprezentowana była przez dwa podmioty wykonawcze. Na festiwal w Kazimierzu zakwalifikował się bowiem kobiecy zespół śpiewaczy „Jarzębina” z Bukowej i Piotr i Jakub Ostrowscy w kategorii Duży – Mały, również z Bukowej. Zespół „Jarzębina” zaprezentował się w pięknym tradycyjnym repertuarze pieśni weselnych: „ W imię Ojca i Syna”, „Przeżegnaj mnie mamo” i „Jedziemy, jedziemy”, natomiast panowie Ostrowscy, tata i syn wykonali dwie pieśni sieroce: „Wędruje sierota” i „Na zielonej łące”.
Spośród 32 zespołów śpiewaczych nagrodzono tych najlepszych, wśród których znalazły się również panie z „Jarzębiny”, które wróciły z Kazimierza z wyróżnieniem. W kategorii Duży – Mały zaprezentowało się 22 wykonawców. Piotr z Jakubem wyśpiewali II nagrodę. Gratulacje dla Bukowej!
Wrażeń festiwalowych dopełnił fakt, że panie z „Jarzębiny” miały przyjemność wystąpić na żywo w TVP Info oraz wziąć udział w nagraniu dla programu drugiego polskiego radia. Podczas wywiadów opowiedziały o swojej działalności śpiewaczo – obrzędowej, kultywowaniu tradycji ludowych swojej wsi oraz wykonały pieśni weselne przygotowane na festiwal.
więcej »

Biłgorajska Nuta w Dylach
W słoneczną niedzielę czerwca, w malowniczych Dylach, odbył się kolejny Festiwal Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta”. W tym roku zorganizowany został 18 czerwca i zgromadził miłośników muzyki i sztuki ludowej. Festiwal jest rokrocznie organizowany w trzecią niedzielę czerwca na boisku wiejskim, w sąsiedztwie urokliwego stawu i parku w Dylach. Służy promocji Dyl, tego urokliwego zakątka Gminy Biłgoraj, oraz pieśni biłgorajskich, muzyki ludowej, tradycyjnego rzemiosła i potraw regionalnych. Na festiwalu w Dylach zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze, kapele ludowe i folkowe oraz twórcy ludowi z Bukowej.
więcej »

"Krążałka" zagrała na obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego
W dniu 13 czerwca 2017 r. w budynku starostwa biłgorajskiego odbyły się powiatowe obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Były podziękowania rodzinom zastępczym oraz wykład psychologa, a na zakończenie dla przybyłych gości zagrała Kapela Ludowa „Krążałka”, działająca przy GOK w Biłgoraju.
więcej »
Zaproszenie na Festiwal Sztuki Lokalnej "Biłgorajska Nuta" w Dylach w dniu 18 czerwca 2017 r.

Potańcówka z "Krążałką" w Zagrodzie Sitarskiej
W sobotę 10 czerwca 2017 r. w Biłgoraju została zorganizowana Noc Kultury, której jeden z epizodów miał miejsce w Zagrodzie Sitarskiej. W malowniczej scenerii przybyłym licznie gościom do tańca przygrywała Kapela Ludowa „Krążałka”. Potańcówkę zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.
więcej »
Jubileusz 90-lecia OSP oraz Piknik Rodzinny w Dąbrowicy
W dniu 11 czerwca 2017 r. na malowniczym placu w Dąbrowicy odbyły się uroczystości rocznicowe OSP w Dąbrowicy połączone z Piknikiem Rodzinnym.
więcej »
Sukces uczniów z Korczowa na Konkursie Wiedzy o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej
Dnia 8 czerwca 2017 r. w Domu Pamięci w Osuchach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i Batalionach Chłopskich na Ziemi Biłgorajskiej pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Do konkursu przystąpiło 46 uczniów z 23 szkół z terenu powiatu biłgorajskiego. Organizatorami konkursu, który poprzedza ogólnopolskie obchody rocznicy bitwy pod Osuchami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, PTTK oddział w Biłgoraju, Gimnazjum w Łukowej i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.
W konkursie znakomicie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korczowie, przygotowywani przez nauczycielkę historii panią Dorotę Lisiecką. Uczennica klasy VI SP Katarzyna Dyndał zajęła I miejsce (tytuł laureata), a jej koleżanka z klasy Aleksandra Solak uplasowała się na II miejscu. Z kolei w kategorii gimnazjalnej II miejsce zajął Daniel Cios z Gimnazjum w Korczowie.

Spotkanie Kultur w Okrągłym
Jak co roku, w pierwszą niedzielę czerwca w Okrągłym odbył się XIII już Turniej Wsi „Spotkanie kultur”. W tym roku w związku z przypadającym Dniem Zesłania Ducha Świętego, czyli popularnych Zielonych Świątek wydarzenie połączono z obchodami Święta Ludowego.
Na boisku wiejskim w Okrągłym licznie zgromadzili się mieszkańcy okolicznych miejscowości, miasta Biłgoraja oraz goście. Wydarzenie uroczyście rozpoczął i gości powitał Wójt Gminy Biłgoraj i Prezes Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego Wiesław Różyński. Okolicznościowy list od Arkadiusza Bratkowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego odczytała Katarzyna Fus, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. Głos zabrał również Kazimierz Paterak, Starosta Powiatu Biłgorajskiego gratulując panu wójtowi udanej imprezy i pięknej integracji mieszkańców gminy Biłgoraj.
więcej »

Podwójny sukces śpiewaków z Bukowej
W niedzielę 28 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie i w przepięknej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych.
więcej »

Szkoła w Korczowie najlepsza w Wojewódzkim etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zaproszenie na otwarcie Szpitala Leśnego "665"
Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. por. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir” i Wójt Gminy Aleksandrów zapraszają na OTWARCIE SZPITALA LEŚNEGO „665” reaktywacja – 2017,które odbędzie się w dniu 28.05.2017 r. o godzinie 14:00.
Miejsce uroczystości:
Wjazd: Aleksandrów Pierwszy obok posesji nr 151 (trasa oznaczona)
- powitanie uczestników i zaproszonych gości,
- Msza Święta,
- pieśni partyzanckie i żołnierskie: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy”

Mali recytatorzy z sukcesami w etapie powiatowym Małego Konkursu Recytatorskiego
W dniu 13 maja 2017 r. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział 19 recytatorów wytypowanych podczas eliminacji gminnych. Na scenie BCK zaprezentowali się również uczniowie z gminy Biłgoraj: Sebastian Omiotek (ZS w Soli, kl. II), Samuel Bartosiński (ZSPiG w Dereźni, kl. II), Arkadiusz Cios (SP w Korczowie, kl. VI).
więcej »
XVI EDYCJA GMINNEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Sukcesy szkolnych teatrzyków na Przeglądzie Finałowym XVIII Festiwalu Najciekawszych Widowisk
W dniach 8 i 9 maja 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, w którym udział wzięły trzy grupy młodzieżowe z terenu Gminy Biłgoraj: Teatr Szkolny z Gromady, Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej w Smólsku oraz Grupa Teatralna z Dereźni. Przegląd podzielono na dwie kategorie - Teatry Młodzieżowe (18 spektakli) oraz Teatry dziecięce (19 spektakli).
więcej »
Zaproszenie do udziału w projekcie: "Biznes w zasięgu ręki"

Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dereźni Solskiej
W dniu 3 maja 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Dereźni Solskiej świętowała Jubileusz 90-lecia istnienia, który był także okazją do radosnego obchodzenia Święta 3 maja oraz Gminnego Święta Strażaka. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Dereźni, Wójt Gminy Biłgoraj oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju.
więcej »
Majówka 2017 w Gromadzie

Eliminacje Powiatowe 51. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Obszy

Eliminacje Gminne Małego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte
Eliminacje Gminne XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 28 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Biłgoraj, jak co roku umożliwiły młodym ludziom wyrażenia swoich emocji i stały na bardzo wysokim poziomie. Recytatorzy prezentowali teksty, mówiące o tym, co jest naprawdę bliskie młodym ludziom.

XVIII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
W dniach 21-22 kwietnia w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbywał się XVIII Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Podczas dwóch dni zaprezentowano w Tarnogrodzie 20 spektakli teatralnych w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu powiatu biłgorajskiego. Gminę Biłgoraj reprezentowały 4 teatrzyki szkolne, laureaci VIII Międzyszkolnych Konfrontacji Teatralnych w Smólsku. Na tarnogrodzkiej scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z ZSPiG w Gromadzie, SP w Smólsku, SP w Dereźni i ZSPiG w Korytkowie Dużym. Z dumą informujemy, że teatrzyki z Gromady, Smólska i Dereźni dostały nominacje na przegląd wojewódzki i spektakle - "Ostatni wódz" w reżyserii Małgorzaty Procner (teatrzyk z Gromady), "Krzywa bajka" w reżyserii Haliny Pintal i Iwony Paluch (teatrzyk ze Smólska) oraz "O służącej, która pokochała kupca" w reżyserii Alicji Chołyst (teatrzyk z Dereźni) zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Gratulujemy!

Spotkanie z Historią "Wspólnie tworzymy świat" w Korczowie
Spotkanie z Historią „Wspólnie Tworzymy Świat” w Korczowie, które odbyło się 6 kwietnia 2017 r., rozpoczęło kolejną edycję Spotkań z Historią w Gminie Biłgoraj – projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Brodziakach.

Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą palmę i pisankę
7 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju został rozstrzygnięty Konkurs Wielkanocny na palmy, pisanki i stroiki świąteczne. Każdego roku, w celu podtrzymania tradycji wykonywania palm wielkanocnych i zdobienia pisanek, organizowany jest dla uczniów Konkurs Wielkanocny na te tradycyjne ozdoby świąteczne.
więcej »
VIII Międzyszkolne Konfrontacje Teatralne w Smólsku
Raz w roku Smólsko z teatrów słynie. Tutaj często swoją pierwszą przygodę z teatrem zaczynają uczniowie nawet tych najmłodszych klas, którzy prezentują się na scenie bądź też są widzami. Scena w Szkole Podstawowej w Smólsku gości aktorów z terenu całej gminy Biłgoraj. Teatrzyki szkolne z poszczególnych szkół przyjeżdżają tutaj żeby zaprezentować sztuki teatralne przygotowane specjalnie na tą okoliczność, skonfrontować własną inwencję twórczą, pracę, talenty i osiągnięcia z innymi szkołami. Konfrontacje służą więc aktywizacji, ale też integracji młodzieży szkolnej z terenu Gminy Biłgoraj.
więcej »
Koncert Pieśni Pasyjnej i Pokutnej
W niedzielę 2 kwietnia w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym odbył się zorganizowany już po raz czwarty Koncert Pieśni Pasyjnych i Pokutnych w wykonaniu Chórów Ziemi Biłgorajskiej.