'Senior Zawsze Młody Duchem' w Dereźni

2016-11-22

19 listopada w remizie OSP w Dereźni odbyło się spotkanie seniorów pod hasłem „Senior zawsze młody duchem”. Była to inicjatywa obywatelska Zespołu „Zorza” z Dereźni zrealizowana przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju w ramach projektu „Senior ma znaczenie” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji. Projekt został dofinansowany przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

W spotkaniu w Dereźni uczestniczyły zespoły śpiewacze „Stok” z Hedwiżyna i „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego, Związek Emerytów i Rencistów z Biłgoraja, zaproszeni goście i mieszkańcy Dereźni.

Spotkanie poprowadziła pani Stanisława Łubiarz, członkini zespołu „Zorza” i jednocześnie jedna z inicjatorek uroczystości. Uczestnicy imprezy mogli posłuchać pogadanki Kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Dariusza Świerczyńskiego na temat gospodarki wodno-ściekowej i odpadów w Gminie Biłgoraj, a także uzyskać odpowiedzi na nurtujące kwestie związane z tym tematem.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „Zorza” z Dereźni, „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz zespół „Stok” z Hedwiżyna. Ponadto w ramach spotkania organizatorzy przeprowadzili konkurs na „najpyszniejszą szarlotkę”, podczas którego odbyła się degustacja i głosowanie na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami. Niespodzianką spotkania był tort dla zespołu „Zorza” ofiarowany przez pana Janusza Różańskiego i panią Jadwigę Rataj z okazji przypadającego w tym roku 10-lecia działalności zespołu.

Po występach zespół „Zorza” zaprosił wszystkich uczestników spotkania na pyszny, przygotowany przez zespół poczęstunek, po którym do tańca przygrywała Kapela Podwórkowa „Wygibusy” z Biłgoraja.

To listopadowe, integracyjne spotkanie w Dereźni było jedną z wielu inicjatyw, które zespół „Zorza” z Dereźni, nie szczędząc własnego czasu, sił i poświęcenia przygotował dla lokalnej społeczności. Szkoda tylko, że tak niewielu mieszkańców Dereźni uczestniczyło w spotkaniu, niemniej jednak wszyscy ci co przyszli, bawili się doskonale.

Dziękujemy Organizatorom za tą kolejną, piękną inicjatywę kulturalną.

• 'Senior Zawsze Młody Duchem' w Dereźni